P, 26.09.2022.

Tamužam izmeklētāji ļāvuši doties biznesa braucienā ārpus Latvijas

LETA
Tamužam izmeklētāji ļāvuši doties biznesa braucienā ārpus Latvijas
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Uzņēmējam, «Eco Baltia» padomes priekšsēdētājam Viesturam Tamužam Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētāji atļāvuši šodien izbraukt no valsts, šodien žurnālistiem pavēstīja uzņēmējs.

Viņš norādīja, ka ārvalstu brauciens saistīts ar biznesa darīšanām.

Kā ziņots, KNAB iesniegtā sūdzība jeb denunciācija nav politiski mērķēta, bet ir saistīta ar mērķi pārņemt uzņēmumu «Eco Baltia», šodien preses konferencē sacīja Tamužs, kuram piemērots aizdomās turamā statuss.

Jau vēstīts, ka KNAB kriminālprocesā par iespējamu nelikumīgu partijas «KPV LV» finansēšanu pagājušajā nedēļā aizturēja Saeimas deputātu Artusu Kaimiņu, «KPV LV» līdzpriekšsēdētāju Zakatistovu un Tamužu. Vēlāk gan trijotne atbrīvota un viņiem piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi.

Balstoties uz KNAB preses paziņojumā un aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, no kriminālprocesa materiāliem izriet, ka 2016.gada pavasarī Tamužs vienojās ar politiskās organizācijas valdes locekli, ka personu grupā izkrāps finanšu līdzekļus lielā apmērā no kāda uzņēmuma, ko KNAB apzīmējis ar burtu «B», nolūkā tos novirzīt politiskās organizācijas nelikumīgai finansēšanai.

Uzņēmuma padomes priekšsēdētājs paziņojis uzņēmuma «B» valdes priekšsēdētājam, ka vēlas nolīgt kādu personu stratēģisku konsultāciju sniegšanai personīgi viņam kā padomes priekšsēdētājam. 2016. gada 1.jūnijā tika noslēgts līgums starp uzņēmumu «B» un uzņēmumu «Per capita» par konsultāciju sniegšanu. «Firmas.lv» dati liecina, ka «Per capita» pilnībā pieder Zakatistovam.

Analoģisks līgums par konsultāciju pakalpojumu sniegšanu tika noslēgts arī 2016.gada 30.decembrī. Saskaņā ar līgumu, ik mēnesi uzņēmums «B» pārskaitīja naudas līdzekļus 2000 eiro apmērā un pievienotās vērtības nodokli uz «Per capita» bankas kontu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu