P, 26.09.2022.

Nepieciešamības gadījumā VARAM rosinās drošības iestādes izvērtēt Daugavpils tramvaju iepirkumu

LETA
Nepieciešamības gadījumā VARAM rosinās drošības iestādes izvērtēt Daugavpils tramvaju iepirkumu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Evija Trifanova/LETA

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) nepieciešamības gadījumā atbildīgajām drošības iestādēm rosinās izvērtēt Daugavpils tramvaju vagonu piegādes iepirkumu, pastāstīja ministrijas pārstāve Laura Jansone.

Kā iepriekš vēstījis TV3 raidījums «Nekā personīga», Satversmes aizsardzības birojam ir nodota informācija par to, ka Daugavpilij tramvaju vagonus piegādās no Krievijas militāri rūpnieciskā kompleksa. Daugavpils pilsētas domes Centralizētās iepirkumu nodaļas izsludinātajā tramvaju vagonu iegādes konkursā uzvarējusi Lietuvā reģistrētā «Railvec» un uzņēmums apņēmies piegādāt Daugavpilij astoņus Krievijā Tveras vagonbūves rūpnīcā ražotus četrasu tramvajus par 4 953 000 eiro.

Kā norāda Jansone, ministrija ieskatā informācija, ka iepirkumā Latvijā piedalās Krievijas militāri rūpniecisks komplekss «ir satraucoša un tā būtu jāvērtē kompetentajām iestādēm.»

«Gadījumā, ja drošības iestādes izvērtējumu neveiks un savu atzinumu nesniegs, VARAM vērsīsies gan drošības iestādēs, gan Saeimas Aizsardzības komisijā izvērtēt šo iepirkumu atbilstoši Latvijas interesēm,» norāda ministrijas pārstāve.

Drošības policija uzskata, ka pašvaldībai, izvēloties pakalpojumu sniedzēju, būtu jāņem vērā ne tikai cena, bet arī reputācijas riski. Sabiedriskā transporta iegāde no ražotāja, kas nav Eiropas Savienībā vai NATO, ilgtermiņā varot nelabvēlīgi ietekmēt nacionālās intereses.

Turpinot attīstīt pilsētā tramvaju transporta infrastruktūru, Daugavpilī plānots īstenot vērienīgu tramvaju parka un infrastruktūras atjaunošanas projektu. Pašvaldības AS «Daugavpils satiksme» ir nodrošinājusi būvprojekta izstrādi esošo tramvaju sliežu ceļu renovācijai pilsētas centrā 3,4 kilometru posmā, paredzot sliežu ceļu, kontakttīkla, pieturvietu un ietvju rekonstrukciju.

Tramvaju transporta infrastruktūras attīstības projekts paredz arī jauna 2,1 kilometra gara sliežu ceļa posma «Vasarnīcu iela-Daugavpils reģionālā slimnīca-Stropi» izbūvi. Sliežu ceļa posma izbūve palielinās tramvaju transporta pieejamību iedzīvotājiem, nodrošinās ērtāku piekļuvi vienam no nozīmīgākajiem objektiem - Daugavpils reģionālajai slimnīcai, kā arī Neredzīgo biedrībai.

Paredzētais Eiropas Savienības struktūrfondu finansējums minētajam projektam ir 13 miljoni eiro. To īstenot paredzēts līdz 2023.gada 1.augustam.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu