Lielbritānijā pērn lielākais teroraktu upuru skaits Eiropā

FOTO: SCANPIX

Eiropas policijas aģentūras «Europol» dati liecina, ka 2017.gadā Lielbritānijā bijis augstākais terora aktos mirušo cilvēku skaits Eiropā. Tur arī fiksēts lielākais teroraktu un to mēģinājumu skaits reģionā, vēsta portāls «The Independent».

Drošības dienesti katru mēnesi vidēji novērsuši pa vienam teroraktam.

Aizvadītajā gadā Lielbritānijā teroraktos dzīvību zaudēja 36 cilvēki. Viņi gāja bojā grupējuma «Islāma valsts» sekotāju uzbrukumos Vestminsterā, Mančestrā un pie Londonas tilta, kā arī galēji labējā radikāļa uzbrukumā Finsberijas parka apkaimē.

«Šajā ziņojumā redzamie skaitļi nav tikai statistika,» norāda «Europol» izpilddirektore Ketrina de Bolle. «Nedrīkstam aizmirst, ka aiz katra skaitļa ir nevainīgs upuris.»

Kopumā Lielbritānijā 2017.gadā veikti 107 terorakti un teroraktu mēģinājumi. 88 no tiem notikuši Ziemeļīrijā. Vairums uzbrucēju bija uzauguši Lielbritānijā un radikalizējās, neiestājoties «Islāma valstī» vai pat nesazinoties ar to.

Kopš 2017.gada marta novērsti 16 plānoti terorakti, no kuriem ceturto daļu plānoja labējie radikāļi, liecina Skotlendjarda informācija.

Kopumā Eiropā pagājušajā gadā notikuši 205 terorakti vai to mēģinājumi. Tas ir par 45% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

«Europol» norāda, ka teroristi arvien biežāk plāno uzbrukumus vietās, kur ir daudz cilvēku, lai nogalinātu iespējami vairāk cilvēku un izraisītu spēcīgu emocionālu reakciju. Taču teroraktu plānošana un gatavošana kļuvusi mazāk pārdomāta, un teroristi aizvien biežāk darbojas vienatnē.

Uz augšu
Back