Baltā nama preses sekretāri izraida no restorāna viņas darbavietas dēļ

Restorāns «Red Hen»

FOTO: Daniel Lin / TT NYHETSBYRÅN

ASV Baltā nama preses sekretāre Sāra Sandersa izraidīta no restorāna, jo viņa strādā prezidenta Donalda Trampa administrācijā.

Sandersa tviterī pavēstījusi, ka restorāna «Red Hen» līdzīpašniece Virdžīnijas štata Leksingtonā viņai paziņojusi, ka restorāns viņai «jāatstāj, jo es strādāju pie ASV prezidenta, un es pieklājīgi aizgāju». Vēl Sandersa piebildusi, ka piektdienas vakarā notikušais incidents daudz vairāk liecina par restorāna līdzīpašnieci nekā par viņu pašu.

«Es vienmēr cenšos pēc iespējas labāk izturēties pret cilvēkiem, tostarp tiem, kuru viedoklim nepiekrītu, un turpināšu tā darīt,» uzsvērusi Baltā nama preses sekretāre.

Restorānā, kas piedāvā ēdienus no vietējo lauksaimnieku produkcijas, viņa ieradusies kopā ar ģimenes locekļiem.

Restorāna līdzīpašniece Stefānija Vilkinsone teikusi laikrakstam «The Washington Post», ka viņa uzskata, ka Sandersa strādā «necilvēcīgā un neētiskā» prezidenta administrācijā.

Pēc Vilkinsones sacītā, par Sandersas ierašanos viņai pastāstījuši restorāna darbinieki. Vilkinsone minēja vairākus iemeslus, kāpēc Sandersa no restorāna izraidīta, tostarp, ka vairāki restorāna darbinieki ir homoseksuāli un ir neapmierināti ar to, ka Sandersa paudusi atbalstu Trampa nostājai, ka transpersonām būtu jāaizliedz dienēt Savienoto Valstu bruņotajos spēkos.

«Pasakiet man, ko jūs gribat, lai daru.. Es varu lūgt viņu aiziet,» Vilkinsone sacījusi darbiniekiem. «Viņi teica jā.»

Pēc Vilkinsones sacītā, viņa runājusi ar Sandersu privāti, un Baltā nama preses sekretāre nekavējoties atbildējusi: «Labi. Es došos projām.»

2017.gada augustāTramps parakstīja dokumentu, liekot Pentagonam turpmāk armijā vairs neuzņemt transpersonas. Vienlaikus Tramps atstāja Pentagona ziņā jautājuma izšķiršanu par to, ko darīt ar tām transpersonām, kas jau šobrīd ir armijā.

Taču pēc vairāku transpersonu sūdzībām šī dokumenta izpilde ir bloķēta ar tiesas lēmumu.

Uz augšu