Sv, 2.10.2022.

Brīvdabas muzejs jau 48. reizi aicina uz gadatirgu

TVNET
Brīvdabas muzejs jau 48. reizi aicina uz gadatirgu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs aicina uz jau 48. latviešu tautas lietišķās mākslas darinājumu gadatirgu, kas šogad noritēs 2. jūnijā no 9.00 līdz 18.00 un 3. jūnijā no 9.00 līdz 17.00. Šogad gadatirgus ir veltīts ne tikai Latvijas valsts simtgades svinībām, bet būs arī viens no Eiropas kultūras mantojuma gada pasākumiem Latvijā.

Gadatirgus šogad pulcēs vairāk nekā 520 labākos Latvijas amatniekus (no kuriem 48 gadatirgū piedalās pirmo reizi), 170 pārtikas tirgotājus un ēdinātājus, tā Kultūras programmu veidos 21 dažādu deju un muzikālo kolektīvu uzstāšanās un kopējais tirdzniecības metru skaits jau sasniegs 2240 m.

Kopš 1971. gada muzejs katru gadu rīko amatnieku darinājumu gadatirgu, kas tradicionāli notiek jūnija pirmajā nedēļas nogalē.

Četrdesmit astoņu gadu pastāvēšanas laikā gadatirgus ir kļuvis par valsts nozīmes notikumu – par Rīgas un Latvijas amatniecības simbolu, par svētkiem dalībniekiem un ikvienam apmeklētājam.

Gadatirgus ir tikšanās un profesionālās pieredzes apmaiņas vieta dažādu paaudžu un arodu tautas lietišķās mākslas izstrādājumu darinātājiem no visiem Latvijas kultūrvēsturiskajiem novadiem un ārzemēm. Vienlaikus gadatirgus ir amatniecības gada sasniegumu skate un iespēja meistariem izstādīt un pārdot savus labākos izstrādājumus.

Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Brīvdabas muzeja gadatirgus ir kļuvis par nozīmīgu notikumu ne tikai lokāli, bet arī starptautiski - nu jau vairākus gadus to apmeklē īpaši šim pasākumam organizētas tūristu grupas un žurnālisti no visas pasaules. Starptautiskā interese ir veicinājusi arī Latvijas amatniecības darinājumu noietu ārvalstīs, tā ka nereti gadatirgus ir arī vieta, kur tiek meklētas jaunas idejas amatniecībā un dibināti kontakti.

Paši amatnieki gadatirgu sauc par saviem Dziesmu svētkiem.

Gadatirgus ir vieta, kur ne tikai apskatīt un iegādāties skaistus un noderīgus darinājumus no mūsu amatniekiem, bet arī iespēja nogaršot dažādus latviešu tradicionālos ēdienus un iegādāties Latvijas zemnieku un pārtikas ražotāju sagādātos gardumus. Gadatirgus galdos tiks celti tādi visu iecienīti labumi kā saimnieču pašdarināts siers, žāvēta gaļa, krāsnī cepta maize, piparkūkas, sklandrauši, kliņģeri, īsts lauku medus un citi našķi. Savukārt pļavā pie Juglas ezera apmeklētāji varēs mieloties ar štovētiem kāpostiem, ceptiem kartupeļiem, čurkstošām desiņām un baudīt latviešu alus darītavu darināto alu.

Arī šogad gadatirgū būs plaši pārstāvēti tūrisma informācijas centri no visas Latvijas, kas apmeklētājiem piedāvās iespēju gan iepirkties, gan gūt ierosmi aizraujošiem vasaras ceļojumiem pa visu Latviju.

Kad grozi un vēders pilns, aicinām apmeklēt arī plašo gadatirgus kultūras programmu, ko iespējams baudīt bez papildu maksas. Sestdien, 2. jūnijā, no 11.00 uz Rietumu skatuves uzstāsies Berģu bērnu deju kolektīvs «Pasaciņa» un VPTDK «Rība», ansamblis «Dancītis» un LU jauniešu un vidējās paaudzes deju ansamblis «Dancītis», 1.-2. un 3.-4. klašu deju kolektīvs «Atspolīte», VPDK «Cīpars», VPDK «SIDRABI», Tautas mākslas centra «Ritums» bērnu deju kolektīvs «Kamolītis», ansamblis «Olūteņš», VPDK «Druva», f/k «Lāns» un «Vērmele». Svētdien, 3. jūnijā, no 10.30 gadatirgus viesus uz Rietumu skatuves sagaidīs TDK «Tūdaliņš» un «Kadiķītis», VPDK «Grieži», TDK «Kurzemīte», Studija «Tev un Man», Brīvās gribas ansamblis «Stiprās sievas», Etnoprieka grupa «Ogas» un Rīgas danču klubs.

Foto: Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs

Noderīga informācija gadatirgus apmeklētājiem:

  • Lai izvairītos no garajām rindām, apmeklētāju ērtībai īpaša dizaina gadatirgus biļetes ir iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā muzeja kasē un «Biļešu paradīzes» biļešu tirdzniecības vietās un interneta vietnē.

  • Visiem rīdziniekiem iesakām doties uz gadatirgu, izmantojot sabiedrisko transportu. Rīgas satiksme ir nodrošinājusi papildu reisus gadatirgus dienās. Aktīvākos dalībniekus aicinām izmantot veloceliņu «Centrs – Berģi», jo pie Rietumu vārtiem tiks nodrošinātas bezmaksas drošās un apsargātās velo novietnes, kuras darbosies abas pasākuma dienas 9.00-17.30. Autovadītāju ērtībām būs iespējams novieto transportu bez maksas Brīvības gatves abās pusēs posmā no Juglas ezera līdz Berģiem. Muzeja stāvvietas ir bez maksas.

  • Ieeja gadatirgū no Galvenās ieejas (Brīvdabas ielā 21), Rietumu vārtiem, Vējdzirnavu ielas un Berģu ielas Saimniecības vārtiem. Muzejs apmeklētājiem gadatirgus laikā būs atvērts no plkst. 9:00 līdz 20:00.

  • Pirmsskolas vecuma bērniem ieeja muzejā ir bez maksas. Ieejas maksa skolēniem 1,40€, pilna laika studentiem 2,00€, pensionāriem 2,50€,pieaugušajiem 4,00€. Ģimenes biļete (1 līdz 2 pieaugušie + 1 līdz 4 bērni līdz 18 gadu vecumam) 8,50€.

  • Mājdzīvniekus lūdzam šoreiz atstāt mājās.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu