Nacionālā apvienība uzskata, ka šādas likumu izmaiņas palielinātu vēlētāju atbildību pienācīgi apgūt latviešu valodu. Tāpat grozījumi paplašinātu latviešu valodas kā valsts valodas lietošanas jomu arī attiecībā uz priekšvēlēšanu aģitāciju pirms Saeimas, pašvaldību un Eiropas parlamenta vēlēšanām, kā arī pirms tautas nobalsošanām un likumu ierosināšanām, akcentē likumu izmaiņu iniciatori.
Iepriekš nacionālā apvienība arī mudināja mainīt atbildīgo komisiju, kas strādā ar šo likumprojektu, tomēr Saeima noraidīja šo ierosinājumu. Pamatojot minēto priekšlikumu, politiķis Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) iepriekš sacīja, ka Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs «tur vairākus likumprojektus atvilktnē, nav ieinteresēts virzīt uz priekšu», tāpēc tiek meklēti citi ceļi, lai regulējuma izmaiņas tiktu pieņemtas.
Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis iepriekš norādīja, ka politiskais spēks neatbalstīs atbildīgās komisijas maiņu. Viņš skaidroja, ka šī jautājuma skatīšana ir Valsts pārvaldes komisijas deputātu ziņā, kuri jau ir sākuši darbu, un ka ir iezīmējušies arī iespējamie riski. Līdz ar to politiķis arī pieļāva, ka šī iecere netiks īstenota, norādot uz to, ka pašlaik Saeimā notiekot sacensība, kurš ko «trakāku varēs iesniegt».
Savukārt «Vienotības» Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Hosams Abu Meri aģentūrai LETA iepriekš pauda, ka politiskais spēks konceptuāli atbalsta šo likumprojektu. Vienlaikus arī viņš pauda, ka atbildīgo komisiju mainīt nevajadzētu, ņemot vērā lielu Juridiskās komisijas noslodzi, kā arī to, ka šis jautājums ir Valsts pārvaldes komisijas kompetencē.