Stoltenbergs: Neskatoties uz domstarpībām, ES un ASV aizsardzības saites joprojām ir spēcīgas

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs

FOTO: EPA/Scanpix

NATO ģenerālsekretārs Jenss Stoltenbergs ceturtdien atzinis, ka pastāv īstas domstarpības starp Eiropu un ASV, bet uzsvēra, ka transatlantiskās saites aizsardzības un drošības jomās joprojām ir spēcīgas.

Viņš sacīja, ka ir «pilnīgi pārliecināts», ka ASV vadītā militārā alianse spēs nodemonstrēt savu vienotību samitā jūlijā, solot «vairāk naudas un iespējas».

«Šīs domstarpības ir īstas. Nav akmenī cirsts, ka transatlantiskā saikne izturēs mūžīgi. Es es uzskatu, ka mēs to saglabāsim,» runā Londonā paziņoja Stoltenbergs.

Kā piemērus viņš minēja Eiropas valstu un ASV prezidenta Donalda Trampa atšķirīgos uzskatus par Irānas kodolvienošanos, vides jautājumiem un tirdzniecību. Viedokļu atšķirība sevišķi labi bija redzama G7 samitā, kas iepriekš šomēnes notika Kanādā.

«Ir daudz dažādas saites, kas saista kopā Eiropu un Ziemeļameriku,» norādīja Stoltenbergs, atzīstot, ka dažas no tām pēdējā laikā, iespējams, ir vājinājušās.

«Bet mūsu saites aizsardzībā ir kļuvušas stiprākas. Kopš stāšanās amatā Trampa administrācija ir palielinājusi finansējumu ASV klātbūtnei Eiropā par 40%,» norādīja NATO ģenerālsekretārs.

Viņš pauda pārliecību, ka Eiropai un ASV jābūt vienotām, ņemot vērā starptautiskā terorisma draudus, masu iznīcināšanas ieroču izplatību, kiberuzbrukumus un Krievijas nostāju.

«Tas ir - un vienmēr ir bijis - mūsu pamata interesēs,» viņš uzsvēra.

Uz augšu