ASV izraidīto Krievijas «diplomātu» vidū ir spiegi, kas izsekoja savus tautiešus ASV

Ilustratīvs attēls

FOTO: panthermedia.net

Savienoto Valstu pagājušajā mēnesī izraidīto Krievijas diplomātu vidū ir spiegi, kas, kā uzskata ASV tiesībsargājošās iestādes, izsekoja savus tautiešus, kas pārcēlušies uz dzīvi ASV, telekanālam CNN atklājušas amatpersonas.

Vismaz vienā gadījumā Krievijas spiegi izsekojuši personu, ko aizsargāja ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) programma, kas sagādā jaunas identitātes personām no Krievijas, kurām nepieciešama aizsardzība.

Šis incidents un ASV izlūkdienestu iegūtā informācija raisa bažas, ka Krievija gatavojas vērsties pret krievu emigrantiem ASV, kurus Kremlis nodēvējis par nodevējiem un ienaidniekiem, CNN atklāja amatpersonas.

Bažas pieaugušas pēc bijušā Krievijas dubultaģenta Sergeja Skripaļa un viņa meitas saindēšanas Lielbritānijā ar nervus paralizējošu vielu. Londona un tās sabiedrotie Skripaļu saindēšanā vaino Krieviju, kas to kategoriski noliegusi.

Solidarizējoties ar Lielbritāniju Skripaļu lietā, ASV pagājušajā mēnesī paziņoja, ka izraidīs no valsts 60 Krievijas pilsoņus.

Šī ir pirmā reize kopš Otrā pasaules kara, kad Eiropā pielietots ķīmiskais ierocis, un incidents vēl vairāk saspīlējies Maskavas un Rietumu attiecības, abām pusēm izraidot ievērojamu skaitu pretējās puses diplomātu.

Uz augšu