«Latvijas gāze» dividendēs no pērn gūtās peļņas maksās € 0,45 par akciju

Ilustratīvs attēls

FOTO: Agnese Gulbe/LETA

AS «Latvijas gāze» dividendēs no pagājušajā gadā gūtās peļņas maksās 0,45 eiro par akciju, liecina kompānijas sniegtā informācija biržai «Nasdaq Riga» par otrdien akcionāru kārtējā sapulcē pieņemtajiem lēmumiem.

Dividendēs no «Latvijas gāzes» 2017.gada peļņas, kas bija 24,217 miljoni eiro, tiks izmaksāti kopumā 17,955 miljoni eiro jeb 0,45 eiro par vienu akciju. Par dividenžu aprēķina datumu noteikts 2018.gada 3.jūlijs, bet par izmaksas datumu - 4.jūlijs.

Savukārt pārējo pērn gūtās peļņas daļu 6,262 miljonu eiro apmērā nolemts ieskaitīt «Latvijas gāzes» nesadalītajā peļņā.

Vienlaikus akcionāru kārtējā sapulcē noteikta atlīdzība padomes un revīzijas locekļiem par 2017.gada darbības rezultātiem.

Akcionāri atbalstīja vienreizēju piemaksu par 2017.gada darbības rezultātiem «Latvijas gāzes» padomes priekšsēdētājam Kirilam Seļezņovam septiņu ikmēneša atalgojumu apmērā, padomes priekšsēdētāja vietniekiem Jurim Savickim un Oliveram Gīzem sešu ikmēneša atalgojumu apmērā, padomes locekļiem Hansam Pēteram Florenam, Nikolasam Merigo Kukam, Jeļenai Mihailovai, Vitālijam Hatjkovam, Oļegam Ivanovam un Nikolajam Dubikam sešu ikmēneša atalgojumu apmērā, Matiasam Kolenbaham divu ikmēneša atalgojumu apmērā, bet Deividam Stīvenam Harisonam viena ikmēneša atalgojuma apmērā.

Tāpat akcionāri atbalstīja vienreizēju piemaksu par 2017.gada darbības rezultātiem «Latvijas gāzes» revīzijas komitejas locekļiem 10 000 eiro apmērā katram.

2017.gadā «Latvijas gāze» strādāja ar 281,571 miljona eiro auditēto apgrozījumu un 24,217 miljonu eiro peļņu. Pagājušā gada sākumā «Latvijas gāzes» dabasgāzes uzglabāšanas un pārvades darbības virzieni tika nodalīti neatkarīgā uzņēmumā «Conexus Baltic Grid», bet gada nogalē dabasgāzes sadale tika nodalītā meitasuzņēmumā «Gaso».

«Latvijas gāzes» lielākie akcionāri pagājušā gada beigās bija «Gazprom» (34%), «Marguerite Gas II» (28,97%), «Uniper Ruhrgas International» (18,26%) un «Itera Latvija» (16%). «Latvijas gāzes» akcijas kotē «Nasdaq Riga» otrajā sarakstā.

Uz augšu