Glāzgovas Mākslas skolas ēkā izcēlies ugunsgrēks

LETA/BBC
Glāzgovas Mākslas skolas ēkā izcēlies ugunsgrēks
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ugunsgrēks Glāzgovas Mākslas skolas ēkā
Ugunsgrēks Glāzgovas Mākslas skolas ēkā Foto: SOCIAL MEDIA / REUTERS

Ugunsgrēks, kas piektdienas vakarā izcēlās Glāzgovas Mākslas skolā, pārsviedies arī uz tuvējām skolas kompleksa ēkām, un tiek ziņots, ka postījumi ir plaši, bet cilvēki nav cietuši.

Kā norāda Skotijas ugunsdzēsības un glābšanas dienests, šis ir ārkārtīgi sarežģīts ugunsgrēks un paredzams, ka būs vajadzīgs ilgāks laiks, lai liesmas pakļautu kontrolei.

Dzēšanas darbos šobrīd iesaistīti vairāk nekā 120 ugunsdzēsēji. No tuvākās apkaimes evakuēti cilvēki. Ugunsgrēka atblāzma naktī bija redzama visā pilsētas centrā.

Skotijas premjerministre Nikola Stērdžena paziņojusi, ka viņai «sirds vai lūst, domājot par mīļo Glāzgovas mākslas skolu».

Skolas ēkā, kas ir ievērojams jūgendstila arhitektūras piemineklis, ugunsgrēks izcēlies otrreiz pēdējo četru gadu laikā, bet, kā stāsta aculiecinieki, šoreiz situācija ir daudz nopietnāka.

Ēkā norisinājās miljoniem eiro vērts restaurācijas process pēc 2014.gada maija ugunsgrēka, kas izcēlās, kad projektora eksplozijā aizdegās putuplasta mākslas instalācija. Ēku pēc restaurācijas bija plānots atvērt nākamgad.

Mākslas skolas smilšakmens ēka celta no 1897. līdz 1909.gadam pēc skotu arhitekta Čārlza Renija Makintoša projekta. To kā jūgendstila arhitektūras pieminekli apmeklē apmēram 20 000 cilvēku gadā.

Ugunsgrēks izcēlās nepilnu stundu pirms pusnakts un izplatījās dažu minūšu laikā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu