Ārkārtas situāciju lauksaimniecībā prasīs izsludināt arī Kuldīgas un Saldus novados

FOTO: Kaspars Nordens/LETA

Ārkārtas situāciju lauksaimniecībā prasīs izsludināt arī Kuldīgas un Saldus novados, zināja pašvaldībās.

Līdzīgi kā Ventspils novadā, kur pēc lauksaimnieku pieprasījuma pašvaldība lūgusi Ministru kabinetu izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā ilgstoša sausuma dēļ, arī Kuldīgas novadā jau saņemti vairāk nekā 20 lauksaimnieku iesniegumi no vismaz deviņiem pagastiem, informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska.

Uz kritisko situāciju sausuma dēļ norādījuši ne tikai labības audzētāji - satraukumu pauduši arī augļkopji, jo ilgstošā sausuma dēļ bojā iet augļu un ogu aizmetņi. Arī lopkopji raizējas par to, ka sausuma dēļ var rasties problēmas ar barības nodrošināšanu mājlopiem.

Arī Saldus novada pašvaldība plāno aicināt izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Pašlaik vēl tiek apkopota informācija par sausuma dēļ cietušajām lauksaimniecības platībām, bet pirmdien pašvaldība plāno lemt par turpmāko rīcību - aicinājumu izsludināt ārkārtas situāciju, informēja pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Šteina.

Savukārt Talsu novada pašvaldībā zemnieki vismaz pagaidām nav vērsušies, tāpēc pašvaldības darba kārtībā pašlaik nav jautājums par ārkārtas situācijas izsludināšanu lauksaimniecībā, informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas vadītāja Anna Ķīviča.

Jau ziņots, ka ilgstošā sausuma dēļ Ventspils novada dome lūgusi Ministru kabinetu Ventspils novada administratīvajā teritorijā izsludināt ārkārtas situāciju lauksaimniecībā. Ventspils novada dome ir saņēmusi desmit zemnieku parakstītu vēstuli, kurā viņi pievērsuši uzmanību ilgstošajam sausumam Ziemeļkurzemē. Sausā un karsta laika dēļ lauksaimnieki var zaudēt teju visu vasarāju ražu.

Arī Alsungas un Brocēnu novados sausuma dēļ pieļauj iespēju prasīt izsludināt ārkārtas situāciju, piektdien intervijā Latvijas Televīzijai sacīja Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes ģenerāldirektors Guntis Vilnītis.

Uz augšu