C, 18.08.2022.

Pagaidām nav zināms, kad restorānu tīkls «Vairāk saules» atsāks darbību

TVNET/LETA
Pagaidām nav zināms, kad restorānu tīkls «Vairāk saules» atsāks darbību
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Restorāns "Vairāk saules" Dzirnavu ielā
Restorāns "Vairāk saules" Dzirnavu ielā Foto: Paula Čurkste/LETA

Pagaidām nav zināms, kad restorānu tīkls «Vairāk saules» varētu atsākt darbību, aģentūrai LETA sacīja uzņēmuma pārstāve Laura Minskere.

Pievienota 6. un 7. rindkopa

Patlaban darbību turpina «Vairāk saules» banketu serviss, par kura pakalpojumiem norēķinus klienti veic ar pārskaitījumu bankā. Turpretī pašu restorānu darbība, pēc Minskeres teiktā, vēl joprojām nav atsākta, jo visus uzņēmuma kases aparātus ir konfiscējusi policija, un patlaban nav zināms, kad «Vairāk saules» varēs tos atgūt atpakaļ.

Vaicāta, vai restorānu tīkls apsver atsākt darbību, izmantojot stingrās uzskaites čekus, «Vairāk saules» pārstāve atbildēja noliedzoši, norādot, ka tas vairāk uzskatāms par «Vairāk saules» īpašnieku izmisumā apsvērtu variantu.

Minskere sacīja, ka gadījumā, ja restorānu tīkls tuvākajā laikā atgūs konfiscētos kases aprātus, «Vairāk saules» restorāni darbību atsākt uzreiz nevarēs, jo tos būs nepieciešams no jauna uzstādīt un pārprogrammēt, lai nodrošinātu to atbilstību Valsts ieņēmumu dienesta un likuma prasībām, kas ir sarežģīts un ilglaicīgs process.

Vienlaikus «Vairāk saules» pārstāve norādīja, ka restorānu tīkla darbības atsākšanai īpašnieki apsvēra iegādāties jaunus kases aparātus, tomēr «Vairāk saules» kasu sistēmas apkalpojošajā uzņēmumā SIA «UCS» norādīja, ka to uzstādīšanai un programmēšanai ir nepieciešams vismaz mēnesis.

Tikmēr sazinoties ar «Vairāk saules» līdzīpašnieku Endiju Bērziņu, aģentūra LETA noskaidroja, ka Bērziņš ir atgriezies Latvijā. Viņš sacīja, ka viņa iepriekš paustais pieņēmums, ka līdz ar atgriešanos valstī policija varētu viņu aizturēt, nav piepildījies, norādot, ka tiesībsargājošās iestādes līdz šim nav ar viņu sazinājušās un viņš pats arī nav pie tām vērsies.

Savukārt profilā sociālajā tīklā «Facebook» Bērziņš publicējis paziņojumu, ka «Vairāk saules» īpašnieki un 270 restorānu tīkla darbinieki gatavi veikt melu detektora pārbaudi, lai apliecinātu, ka uzņēmums nav veicis manipulācijas ar kases aparātu sistēmu. «Vakardien, uzrunājot visus savus draugus ar lūgumu iesaistīties šajā lietā, es devu viņiem savu goda vārdu, ka mēs to nedarām. Šinī valstī daudziem ir svešs un banāls šis goda vārds, bet ne man. Ja mēs būtu vainīgi, es uzrunātu savu advokātu, bet ne draugus,» paziņojumā min «Vairāk saules» līdzīpašnieks.

Vienlaikus viņš pauž interesi par tiesībsargājošo struktūru tālāko rīcību, kad pēc kopumā 34 veiktajām kratīšanām «Vairāk saules» restorānos, ražošanas cehā un birojā, kā arī četru personu aizturēšanas, izrādīsies, ka uzņēmums nav vainīgs tam inkriminētajos noziegumos. «Es nojaušu, ka no policijas vadības puses arī ir jautājumi šīs specoperācijas veicējiem, kur ir rezultāti. Rezultātu nav un nebūs. Jo mēs to nedarām,» uzsver Bērziņš.

Kā ziņots, maija beigās Valsts policijā sākts kriminālprocess pēc diviem Krimināllikuma pantiem, proti, par grāmatvedības un statistiskās informācijas noteikumu pārkāpšanu, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, un par automatizētas datu apstrādes sistēmas darbības traucēšanu un nelikumīgu rīcību ar šajā sistēmā iekļauto informāciju, ja tas izdarīts mantkārīgā nolūkā.

Otrdien policija veica kratīšanas restorānu tīklā «Vairāk saules» aizdomās par iejaukšanos kases aparātos. Policija par iejaukšanos kases aparātu darbībā restorānu tīklā «Vairāk saules» aizturējusi četras personas.

«Vairāk saules» līdzīpašnieki Endijs Bērziņš un Mārtiņš Kalniņš trešdien žurnālistiem norādīja, ka «Vairāk saules» nekad nav izmantojuši un neizmanto iejaukšanos kases sistēmu programmatūrā, vienlaikus informējot, ka veikto kratīšanu ietekmē «Vairāk saules» piespiedu kārtā apturētās darbības dēļ jau cietis zaudējumus vairāku desmitu tūkstošu eiro apmērā.

Tirdzniecības iekārtu uzņēmuma SIA «UCS» pārstāvis Jevgēnijs Šmitenbergs sacīja, ka «UCS» sadarbojas ar «Vairāk saules» no uzņēmuma darbības pirmsākumiem. Viņš norādīja, ka, stājoties spēkā izmaiņām normatīvajos aktos, uzņēmums «Vairāk saules» restorānu tīklā mainīja kases aparātu sistēmu atbilstoši likuma prasībām. Pēc Šmitenberga teiktā, «UCS» guvis atzinumu gan no VID, gan no piesaistītajiem neatkarīgajiem ekspertiem, ka uzņēmuma nodrošinātā kases aparātu sistēma ir droša, stabila un atbilst Ministru kabineta noteikumiem, līdz ar to viņu izbrīna, ka tiesībsargājošās institūcijas izvirzījušas apsūdzību «Vairāk saules» par kases aparātu grozīšanu.

«Pagājušā gada augustā esam veikuši nomaiņu pret aktuālo kases sistēmas versiju, kas arī tika izmantota «Vairāk saules» restorānos – attiecīgi arī mums ir jautājums, kā var grozīt kases sistēmu, kas skatīta no VID puses, gan neatkarīgo ekspertu puses. Jaunā sistēma liedz lietotājam mainīt kases aparāta konstrukcijas uzbūvi vai sistēmu. Līdz ar to man nav informācijas, ka «Vairāk saules» būtu veikuši šādas darbības,» uzsvēra Šmitenbergs.

Restorānu tīkla īpašniece SIA «Vēl vairāk saules» dibināta 2002.gadā, un tās pamatkapitāls ir 2800 eiro. Pērn «Vēl vairāk saules» strādāja ar 4,715 miljonu eiro apgrozījumu un zaudējumiem 216 122 eiro apmērā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu