Donalds Tramps svin 72.dzimšanas dienu

ASV prezidentam Donaldam Trampam, kurš nule kā atgriezies no bezprecedenta samita ar Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu un atkal ķēries pie Vašingtonas politikas cīniņiem, ceturtdien aprit 72 gadi.

Baltais nams neko nav ziņojis par to, kā prezidents atzīmēs dzimšanas dienu, un trešdienas vakarā izziņotajā darba grafikā nav minēti nekādi publiski pasākumi.

Tramps 2016.gadā, kad viņam bija 70 gadi, bija vecākais cilvēks, kas ievēlēts Baltajā namā. Tiesa gan, Ronalds Reigans bija 73 gadus vecs, kad viņš 1984.gadā augstajā amatā tika pārvēlēts.

Tikai vēl viens cits prezidents saimniekoja Baltajā namā pēc 70 gadu sliekšņa sasniegšanas. Dvaitam Eizenhaueram apritēja 70 gadi dažus mēnešus pirms amata pamešanas 60.gadu beigās.

Tramps vienu dzimšanas dienas torti saņēma jau pirmdien Singapūrā dienu pirms samita ar Kimu. Singapūras premjerministrs Li Sjaņluns pārsteidza Trampu ar torti, kas bija dekorēta ar svaigiem augļiem. Tortei bija viena svecīte.

Singapūras ārlietu ministrs Vivians Balakrišnans tviterī publicēja fotogrāfiju, kurā smaidošais Tramps noraugās tortē. «Svinot dzimšanas dienu, mazliet agrāk,» tvītā paskaidroja ministrs.

Uz augšu