Dūklavs: No ražotājiem ir saņemtas labas ziņas par samazinātā PVN ieviešanas efektivitāti

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

FOTO: Paula Čurkste / LETA

No ražotājiem ir saņemtas labas ziņas par samazinātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes ieviešanas efektivitāti, trešdien Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sēdē uzsvēra zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

Dūklavs norādīja, lai arī ir pagājis gandrīz ceturksnis kopš PVN likmes samazināšanas Latvijai raksturīgajiem augļiem, dārzeņiem un ogām, ir pāragri izvērtēt šī soļa efektivitāti. Vienlaikus ministrs uzsvēra, ka no ražotājiem ir saņemtas labas ziņas par samazinātā PVN ieviešanas efektivitāti. «Mūsuprāt, rezultātam ir jābūt pozitīvam,» uzsvēra Dūklavs.

Pēc Dūklava teiktā, lētākiem dārzeņiem, kā piemēram, kartupeļiem un burkāniem cenas nav būtiski mainījušās salīdzinājumā ar laika periodu pirms pazeminātās PVN likmes ieviešanas, bet dārgāku produktu, piemēram, vietējo tomātu cenu starpība ir jūtamāka. Jāņem vērā, ka dārzeņu gala cenas ietekmē arī tirgotāju uzcenojums.

Zemkopības ministrs piebilda, ja izdosies pierādīt PVN likmes samazināšanas Latvijai raksturīgajiem augļiem, ogām un dārzeņiem pozitīvo efektu, tad ZM pēc trim gadiem pastāvēs uz PVN likmes samazināšanu citiem pārtikas produktiem.

Kā ziņots, Saeima pērn 22.novembrī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumā par PVN, nosakot samazināto PVN likmi 5% apmērā Latvijai raksturīgiem svaigiem augļiem, ogām un dārzeņiem. PVN samazinātā likme 5% apmērā augļiem un dārzeņiem piemērota uz laiku no šā gada 1.janvāra līdz 2020.gada 31.decembrim.

Šogad februāra sākumā Latvijas lielveikalu tīklu pārstāvji aģentūrai LETA atzina, ka kopš samazinātās PVN likmes ieviešanas Latvijā raksturīgajiem dārzeņiem, augļiem un ogām, veikalos jau novērojama minēto produktu cenu krišanās.

Savukārt Agroresursu un ekonomikas institūta (AREI) vadītāja Ingūna Gulbe informēja, ka samazinātās PVN likmes piemērošana ir ierobežojusi vēl straujāku augļu, ogu un dārzeņu cenu kāpumu Latvijas veikalos, jo to cenas būtu kāpušas.

Uz augšu