Aicina NEPLP «operatīvi un stingri» vērsties pret Kremļa propagandu

Ilustratīvs attēls

FOTO: Nikolay Hiznyak /

Partijas «Vienotības» Saeimas frakcijas deputāti, uzklausot Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļus par Krievijas propagandas ierobežošanu, mudinājusi daudz operatīvāk un stingrāk vērsties pret Kremļa propagandu izplatošiem televīzijas kanāliem ar jau pieejamiem likumiskiem līdzekļiem, informēja «Vienotības» preses sekretārs Sandris Sabajevs.

«Vienotība» norāda, ka tas ir svarīgi, jo priekšvēlēšanu laikā dezinformācija var kļūt vēl intensīvāka un naidīgāka. Tāpat politiskais spēks atbalsta NEPLP iecerei piedāvāt grozījumus normatīvajos aktos, lai varētu stingrāk vērsties pret Krievijas propagandu Latvijas informatīvajā telpā.

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Ainars Latkovskis (V) uzsver, ka Latvijas izaicinājums ir rast risinājumus, kā aizkavēt un pārtraukt Krievijas propagandas izplatību mūsu valstī, kas var tikt uzskatīta par daļu no kaimiņvalsts īstenotās hibrīdkara taktikas.

«Mums jāraugās, ar kādiem likumiskiem līdzekļiem efektīvi aizsargāt savu informatīvo telpu un, jāatzīst, Lietuva šajos centienos ir krietni priekšā Latvijai, tādēļ lūdzam ņemt vērā mūsu kaimiņu pieredzi efektīvai Kremļa propagandas ierobežošanai, vēršoties pret dezinformāciju un meliem televīzijas kanālos un to retranslētajās programmās,» akcentē Latkovskis.

Tāpat deputāti mudināja NEPLP daudz aktīvāk strādāt pie jauna elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma izstrādes, par ko atbildīga ir Kultūras ministrija.

Kā ziņots, koalīcija sākotnēji sagaidīs priekšlikumus no Saeimas Nacionālās drošības komisijas (NDK) par iespēju ierobežot Krievijas propagandas televīzijas kanālus, iepriekš norādīja Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

NEPLP ir informējusi NDK par Latvijā translēto atsevišķu krievu valodā raidošu televīziju veiktajiem pārkāpumiem, pastāstīja NDK priekšsēdētāja Inese Lībiņa-Egnere (V).

NEPLP ar attiecīgajiem jautājumiem vērsusies pie to abu valstu atbildīgajām iestādēm jeb regulatoriem, kurās attiecīgās televīzijas, kas veic dezinformāciju un īsteno Kremļa propagandu, ir oficiāli reģistrētas - Zviedrijā un Lielbritānijā, skaidroja politiķe. Lībiņa-Egnere atgādināja, ka NEPLP ir tiesības lemt par attiecīgo televīziju retranslēšanas pārtraukšanu uz laiku. NDK sēdē apspriests arī jautājums par to, vai kabeļoperatoru televīziju kanālu piedāvājumu varētu padarīt lietotājiem draudzīgāku.

Komisija plāno atgriezties pie šo jautājuma skatīšanas 2.maijā, kad varētu būt jau sagaidīta reakcija no Zviedrijas un Lielbritānijas atbildīgajiem dienestiem. Tad varētu arī sīkāk tikt spriests par kādiem iespējamiem turpmākajiem soļiem informatīvās telpas aizsargāšanai, norādīja komisijas vadītāja.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) priekšsēdētājs Raivis Dzintars iepriekš norādīja, ka pēc NDK ierosinājumu saņemšanas būs diskusija, vai tie ir pietiekoši un vai partijām ir vēl kādas papildus idejas, kā rīkoties. VL-TB/LNNK ir aicinājusi koalīcijas partnerus «Vienotību» un Zaļo un zemnieku savienību vienoties par kopīgu plānu Krievijas propagandas televīzijas kanālu ierobežošanā Latvijas teritorijā.

Uz augšu