Vējonis: Cilvēku brutāla slepkavošana Latvijā nav pieļaujama

Raimonds Vējonis FOTO: Edijs Pālens / LETA

Cilvēku brutāla slepkavošana Latvijā nav pieļaujama, pēc trešdien notikušās Nacionālās drošības padomes (NDP) sēdes uzsvēra Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

Prezidenta birojā pastāstīja, ka NDP sēdes laikā atbildīgie dienesti sniedza pašlaik viņu rīcībā esošo informāciju saistībā ar šodien notikušo maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavību Mežaparkā. Iestādes apliecinājušas, ka tiks veikti visi nepieciešamie pasākumi un piesaistīti resursi pēc iespējas ātrākai lietas izmeklēšanai.

Vējonis uzsvēra, ka Latvija ir tiesiska valsts, kur šāds notikums, kad gaišā dienas laikā brutāli, izmantojot šaujamieroci, tiek noslepkavots cilvēks un apdraudēta apkārtējo cilvēku drošība, ir ārkārtējs.

«Šāda rīcība ir nepieļaujama un netiks tolerēta. Esmu pārliecināts, ka mūsu tiesībsargājošās iestādes spēs profesionāli izmeklēt šo slepkavību un saukt vainīgos pie atbildības,» pauda Valsts prezidents.

Vējonis izsaka līdzjūtību noslepkavotā ģimenei un tuviniekiem.

Jau ziņots, ka zvērināts advokāts, maksātnespējas administrators Bunkus tika nošauts savā automašīnā «Range Rover» trešdienas rītā plkst.8.40 Rīgā, Aizsaules ielā 1, blakus Meža kapiem.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) norādīja, ka, visticamāk, notikusi Bunkus pasūtījuma slepkavība, kas saistīta ar viņa profesionālo darbību, bet nevar izslēgt arī citas versijas.

Notikuma vietā redzēta arī kāda furgona tipa automašīna ar tentu, kas neilgi pēc slepkavības tika atrasta degam netālu - pie krematorijas.

Kā novēroja LETA, baltajai «Range Rover», pie kuras stūres bija Bunkus, cauršauts priekšējais stikls vadītāja pusē. Automašīna braukusi virzienā uz Brāļu kapiem, nobraukusi no ceļa labajā pusē, nolauzusi ceļa zīmi un ietriekusies kapu nožogojumā, to sabojājot.

Uz augšu
Back