«Baltijas praida» laikā policija strādās pēc īpaša plāna

FOTO: BNS

Valsts policija (VP) «Baltijas praida» laikā strādās pēc īpaša plāna un sola maksimāli mazināt konfrontāciju risku.

VP preses pārstāve Sigita Pildava pastāstīja, ka likumsargi praida laikā pieteiktajos pasākumos kārtības nodrošināšanai strādās pēc speciāli izstrādāta plāna un šim nolūkam ieplānoti nepieciešamie policijas resursi.

Policijas mērķis ir maksimāli mazināt fizisku konfrontāciju risku un nepieļaut tās, tai pašā laikā neliedzot iespēju izteikties un diskutēt dažādu viedokļu paudējiem.

Ja tiks iegūta apstiprinoša informācija par iespējamām provokatīvām aktivitātēm, VP izmantos atbilstošus tiesiskos instrumentus, lai savlaicīgi novērstu personu iesaistīšanos šādās darbībās, skaidroja Pildava.

Viņa norādīja, ka «Baltijas praids» ir sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēts pasākums, kas var radīt zināmus konfrontāciju riskus. «Riski pastāv, taču policija ir gatava nodrošināt sabiedrisko kārtību,» viņa teica.

Jau ziņots, ka Rīgas dome saskaņojusi visu sestdien «Baltijas praida 2018» laikā pieteikto pasākumu norisi.

Viens no pieteiktajiem pasākumiem ir Lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienības «Mozaīka» pieteiktais «Baltijas praida» gājiens no plkst.12 līdz plkst.15, kurš sāksies Vērmanes dārzā un tālāk virzīsies pa maršrutu Elizabetes iela - Brīvības iela - Bruņinieku iela un pa Tērbatas ielu atpakaļ uz Vērmanes dārzu. Kopumā «Mozaīka» dažādus publiskus pasākumus parka teritorijā organizēs līdz pat plkst.18.

Pret praidu pasākumu pieteicis fonds «Stop imigrācijai». Tā organizatori pasākumu definējuši kā «protestu pret homoseksuālu un citu mentālu noviržu popularizēšanu». Šis pasākums notiks uz Merķeļa ielas, iepretim Latviešu biedrības namam, no plkst.10 līdz 12.

Vēl viens pret praidu vērsts pasākums sestdien norisināsies Lucavsalā. Tur biedrība «Tautas tiesību kustība» aicina cilvēkus izvēlēties dalību praidā vai ģimenes svētkos, norādot, ka ir aktīvisti, kuri sapratuši «vienu patiesību» un nolēmuši organizēt «tradicionālas ģimenes svētkus brīdī, kad Rīgā notiks geju un lesbiešu gājiens centrā». Pašvaldība saskaņojusi arī šī pasākuma norisi.

Rīgas domē norādīja, ka dienas laikā policijas darbinieki nepieciešamības gadījumā ierobežos piekļuvi Vērmanes parkam. Spēkā būs arī satiksmes ierobežojumi.

«Baltijas praids» katru gadu notiek kādā no trim Baltijas valstīm un šogad notiks Rīgā. Gājienā pieteikta aptuveni 2000 cilvēku dalība.

Kā agrāk novērojusi aģentūra LETA, šāda veida gājieni nereti pulcē arī tos sabiedrības pārstāvjus, kuriem viendzimuma attiecības nav pieņemamas. Līdz ar to gājiens nereti tiek pavadīts ar rupjām piezīmēm no garāmgājēju puses un dažādiem aizskarošiem plakātiem no protestētājiem. Kārtības nodrošināšanas nolūkos gājiena maršrutā pastiprināti patrulē arī policijas ekipāžas.

Pēdējo reizi Latvijā praida pasākums norisinājās 2015.gadā, kad Rīgā tika organizēts svarīgākais Eiropas LGBT pasākums «EuroPride 2015». Šī praida gājiens Rīgā pulcēja 5000 dalībnieku un praida nedēļas laikā notika vairāk nekā 60 dažādi kultūras, mākslas, zinātnes un izklaides pasākumi, informē «Mozaīka».

Uz augšu