Mitrofanovs darbu Eiropas Parlamentā sāks nākamnedēļ

Latvijas Krievu savienības līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs piedalās protesta akcijā pie Ministru kabineta pret BBC veidotās filmas, kurā attēlots Krievijas iebrukums Latvijā, demonstrēšanu Latvijas Televīzijas ēterā FOTO: Evija Trifanova/LETA

Mandātu nolikušās Eiropas Parlamenta (EP) deputātes Tatjanas Ždanokas vietu EP Miroslavs Mitrofanovs ieņems no pirmdienas, 5.marta, informēja EP pārstāvniecībā Latvijā.

Tāpat kā Ždanoka arī Mitrofonovs EP pārstāvēs Zaļo un Eiropas Brīvās apvienības grupu (EFA).

Mitrofanovs EP vēlēšanās 2014.gadā palika pirmais «aiz svītras».

Trešdien, atklājot EP plenārsesiju, deputāti tika informēti par gaidāmo kolēģu maiņu.

Kā vēstīts, Ždanoka nolikusi EP deputātes mandātu, lai iesaistītos partijas «Latvijas Krievu savienība» (LKS) Saeimas vēlēšanu kampaņā.

Politiķe iepriekš pastāstīja, ka jau vērsusies EP ar iesniegumu par mandāta nolikšanu un drīzumā plāno atgriezties Latvijā. Viņa iecerējusi vadīt LKS priekšvēlēšanu kampaņu, bet viņas dalība vēlēšanās būšot atkarīga no Satversmes tiesas (ST) lēmuma.

Saeimas vēlēšanu likums pašlaik liedz vēlēšanās piedalīties personām, kuras pēc 1991.gada 13.janvāra darbojušās Komunistiskajā partijā, Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās. Ždanoka ST ir apstrīdējusi noteiktos vēlēšanu tiesību ierobežojumus padomju komunistu aktīvistiem.

Ždanoka pēc 1991.gada 13.janvāra ir darbojusies kompartijā, tāpēc vēlēšanu likums viņai liedz piedalīties Saeimas vēlēšanās.

Pašlaik LKS Saeimā nav pārstāvēta. Iepriekšējās vēlēšanās 2014.gadā LKS nepārvarēja 5% barjeru, kas nepieciešama iekļūšanai Saeimā.

Uz augšu
Back