Tramps pārsūdz spriedumu lietā par viņa kritiķu bloķēšanu tviterī

Donalds Tramps

FOTO: YURI GRIPAS / REUTERS

ASV Tieslietu ministrija otrdien paziņoja, ka pārsūdzēs federālās tiesneses spriedumu, ar kuru tika atzīts, ka prezidents Donalds Tramps juridiski nedrīkst bloķēt tvitera lietotājus, kas viņam nepiekrīt.

Paziņojums par pārsūdzēšanu pirmdien iesniegts ASV apelācijas tiesā Ņujorkā par tiesneses Naomi Rīsas Buhvaldes 23.maija spriedumu.

Ar Trampa kritiķu bloķēšanu tiek pārkāptas tiesības uz runas brīvību, kas ir garantētas Konstitūcijas Pirmajā labojumā, pagājušajā mēnesī atzina tiesnese.

Prezidenta tvitera kontam @realDonaldTrump ir vairāk nekā 52 miljoni sekotāju, un tas ir viņa iecienītākais komunikācijas kanāls laikā, kad «viltus ziņu» mediji, kā tos dēvē Tramps, publicē pētnieciskās žurnālistikas materiālus par prezidentu un viņa administrāciju.

Ar prasību tiesā bija vērsies Ņujorkas Kolumbijas universitātes Naita Pirmā papildinājuma institūts, kas strādā ar vārda brīvības jautājumiem.

Prasība bija iesniegta septiņu prasītāju vārdā, kas apgalvoja, ka viņiem bloķēta piekļuve tvitera kontam @realDonaldTrump, kad viņi publicējuši kritiskus viedokļus par prezidenta politiku.

Pēc Buhvaldes sprieduma Baltais nams atbloķējis prasības iesniedzēju tvitera kontus, paskaidroja viņu advokāts Džamils Džafers.

Buhvalde norādīja, ka Trampa kritiķu bloķēšana, neļaujot viņiem redzēt prezidenta tvītus un mijiedarboties ar tiem, pārkāpj šo lietotāju tiesības uz runas brīvību.

Sociālā tīkla lietotāji «neapstrīdami tika bloķēti uzskatu diskriminācijas rezultātā», un tas ir «nepieļaujami saskaņā ar Pirmo labojumu».

Prasības iesniedzēji norādīja - tā kā Tramps izmanto tviteri dažādiem politiskiem paziņojumiem, viņa konts ir «noteikts publisks forums», no kura nevar izslēgt cilvēkus viņu politisko uzskatu dēļ.

Uz augšu