Pk, 12.08.2022.

Latvija, iespējams, izskatījusi iespēju izraidīt divus Krievijas diplomātus

LETA
Latvija, iespējams, izskatījusi iespēju izraidīt divus Krievijas diplomātus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs
Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs Foto: Evija Trifanova/LETA

Solidarizējoties ar ASV, 17 Eiropas Savienības (ES) valstīm, kā arī Kanādu un Ukrainu saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam, Latvija, iespējams, izskatījusi iespēju izraidīt divus Krievijas diplomātus, lai gan beigās tika izraidīts Krievijas vēstniecības Latvijā otrais sekretārs Aleksandrs Sazonovs.

Šovakar TV3 raidījums «Nekā personīga» vēstīja, ka viņu rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka Latvijas specdienesti piedāvājuši izvērtēšanai vismaz vēl viena potenciāli izraidāma Krievijas vēstniecības darbinieka lietu. Tomēr Ārlietu ministrija raidījumam plašāk to nekomentē.

«Es negribu komentēt dažādus spekulatīvus variantus. Gala lēmums tika pieņemts par viena diplomāta izraidīšanu un vienu Krievijas uzņēmuma pārstāvja izraidīšanu, kura darbība radīja draudus Latvijas drošībai,» intervijā raidījumam saka Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andrejs Pildegovičs.

Taču uz papildu jautājumu, vai tika izskatīts plašāks izraidāmo diplomātu saraksts, Pildegovičs izvairījās un piebilda, ka tā ir klasificēta informācija.

Kā ziņots, ASV, 17 Eiropas Savienības (ES) valstis, tostarp Latvija, kā arī Kanāda un Ukraina saistībā ar Lielbritānijā notikušo uzbrukumu bijušam dubultaģentam Sergejam Skripaļam paziņojušas, ka izraida Krievijas diplomātus. ES un ASV ir vienisprātis, ka uzbrukumu Skripaļam Lielbritānijā, visticamāk, sarīkojusi Krievijas valsts.

Latvija izraidījusi Krievijas vēstniecības otro sekretāru un «melnajā sarakstā» iekļāvusi Krievijas kompānijas pārstāvniecības vadītāju Latvijā, iepriekš paziņoja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Izraidītā diplomāta un «melnajā sarakstā» iekļautās personas vārdus Rinkēvičs neatklāja. Savukārt Krievijas vēstnieks Jevgeņijs Lukjanovs informēja, ka aicinājumu atstāt valsti saņems Krievijas lidsabiedrības «Aeroflot» pārstāvis Latvijā. Kā liecina «Firmas.lv» informācija, «Aeroflot» Latvijā pārstāvniecības vadītājs Latvijā ir Sergejs Sokoļņikovs.

No Latvijas izraidāmā Krievijas vēstniecības darbinieka vārdu Lukjanovs neatklāja, bet apgalvoja, ka viņš iestādē esot nostrādājis mazāk nekā gadu. Informācija vēstniecības mājaslapā liecina, ka tajā pašlaik strādā trīs otrie sekretāri - Mihails Jakuševs, Aleksandrs Sazonovs un Anna Hrapova. Uz jautājumu par izraidāmā vēstniecības darbinieka atbildības jomām Lukjanovs pēc būtības neatbildēja, norādot, - ja viņš tās atklās, tad būšot viegli izskaitļot, par kuru vēstniecības darbinieku ir runa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu