«Melnajā piektdienā» norvēģu «otrā viļņa» blekmetāla pamatlicēji «Mayhem»

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

«Mayhem»

FOTO: Publicitātes foto

22. oktobrī klubā «Melnā piektdiena» (Brīvības ielā 193c) otro reizi uzstāsies norvēģu «otrā viļņa» blekmetāla pamatlicēji - «Mayhem», informē klubā.

«Mayhem» (The True Mayhem) ir 1984. gadā izveidota blekmetāla mūzikas grupa no Norvēģijas. Grupas nosaukums ir cēlies no «Venom» dziesmas «Mayhem with Mercy». Grupa ir plaši pazīstama dēļ tās saistības ar slepkavībām, pašnāvībām un citiem vardarbības aktiem tās darbības sākumā.

Citas tolaik tikko radušās Norvēģijas grupas uzskatīja, ka pirms nepilniem 1000 gadiem vikingu sabiedrības vidū ienestā kristietība iznīcinājusi senās kultūras mantojumu. Tāpēc blekmetālisti aizsāka jaunu tradīciju: gatavojoties jauna ieraksta izdošanai, viņi nodedzināja kādu baznīcu (pavisam tika iznīcināti 17 dievnami) un kūpošo drupu bildi pēc tam lika uz plates un diska vāka. «Mayhem» nebija izņēmums. Šādus albumus neviena ierakstu izdevniecība, protams, izlaist negribēja: «Mayhem» ģitāristam - Eironimusam nācās nodibināt savējo - «Deathlike Silence», kuras ieraksti tagad ir kolekcionējams retums.

Tā kā šādā grupā pat visekstrēmākie mūziķi vairs īsti negribēja spēlēt, Eironimusam nācās iesaistīt dziedātāju Attilu Csiharu no Ungārijas kolektīva Tormentor, bet par sesiju mūziķi pieaicināt visu instrumentu pratēju - norvēģi Vargu Vikernesu (Burzum). 1993. gada 10. augustā Vikerness ar 23 naža dūrieniem mugurā, kaklā un galvā noslepkavoja Eironimusu. Vikernesam par slepkavību un iepriekšējām baznīcu dedzināšanu epizodēm piesprieda maksimālo iespējamo sodu - 21 gadu cietumā, no kurienes viņš turpināja izdot mūziku zem Burzum vārda, līdz tika atbrīvots pirms termiņa 2009. gadā.

Kopumā «Mayhem» mūzikas vēsture var saskaitīt 12 albumus: Pure Fucking Armageddon (demo ieraksts, 1986) , Deathcrush (EP, 1987), Live In Leipzig (1990. gada, Live, izdots Dead līdzjūtībai, 1993), De Mysteriis Dom Sathanas (izdots Euronymous līdzjūtībai, 1994), Out From The Dark (pēdējais mēģinājums ar Dead, ierakstīts 1991. gadā, 1996), Wolf's Lair Abyss (EP, 1997), Mediolanum Capta Est (Live, 1999), ) Grand Declaration of War (2000), Chimera (2004), Ordo Ad Chao (2007), Life Eternal (demo ieraksti no De Mysteriis Dom Sathanas, 2009), Esoteric Warfare (2014).

Rīgā grupa izpildīs savu zināmāko albumu - «De Mysteriis Dom Sathanas». Zināms fakts, ka lai sagādātu vāka bildi albumam «De Mysteriis Dom Sathanas», Eironimuss ar Vikernesu palēnām savāca pusotru centneru sprāgstvielu un plānoja uzspert gaisā Nīdārosas katedrāli. Bet tas netika īstenots.

Biļetes iespējams iegadāties vietnē www.ticketshop.lv.

Koncerta sākums plkst. 20.00, klubs atvērts no plkst. 19.00.

Uz augšu