Pk, 12.08.2022.

Vidzemes tirgū esošo privātīpašumu atsavināšana Centrāltirgum izmaksājusi € 152 000

LETA
Vidzemes tirgū esošo privātīpašumu atsavināšana Centrāltirgum izmaksājusi € 152 000
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Toms Koklītis/LETA

Lai pilnībā atgūtu visas Vidzemes tirgū esošās ēkas, AS «Rīgas centrāltirgus» (RCT) nācies ieguldīt vismaz 150 000 eiro, šodien darba sanāksmes laikā Vidzemes tirgū pastāstīja RCT valdes priekšsēdētājs Artis Druvinieks.

Sanāksmes laikā klātesošie izstaigāja Vidzemes tirgus teritoriju, iekļūstot arī gaļas paviljonā, kurš sliktā tehniskā stāvokļa dēļ ir slēgts jau gandrīz 10 gadus. Apskates laikā Druvinieks informēja par īpašumu piederību un turpmākajiem plāniem to atjaunošanā.

Vidzemes tirgus pārņemšanu RCT uzsācis jau pirms teju desmit gadiem. «Kopš deviņdesmitajiem gadiem vairāki īpašumi Vidzemes tirgus teritorijā piederēja trešajām personām un kopš 2010.gada norit tiesvedības, lai mēs šos īpašumus varētu pārņemt,» skaidroja Druvinieks, norādot, ka galvenās problēmas sagādāja trīs lielu īpašumu atgūšana - gaļas paviljona, noliktavas un administratīvās ēkas, kā arī īpašuma, kur atrodas automazgātava. Pēdējos īpašumus RCT savā pārziņā pārņēmis vien šī gada aprīlī un tagad ir pilnībā gatavs visu tirgus teritoriju iekļaut savā pamatkapitālā, lai varētu uzsākt tā atjaunošanu.

Automazgātavu RCT atpircis par 39 000 eiro, tirgus teritorijas centrālajā daļā esošo būvi izsoles rezultātā - par 73 000 eiro, bet pārējos privātīpašumus vēl par 40 000 eiro. Aptuveni mēneša laikā pēc īpašumu pārņemšanas gan automazgātavu, gan tirgus centrā esošo būvi plānots nojaukt.

Juridiski visus dokumentus īpašumu pārņemšanai plānots sakārtot līdz jūlija sākumam, jo tas ir brīdis, kad noslēgsies posms, kurā kāds var apstrīdēt izsoles rezultātus. Tajā brīdī RCT plāno izstrādāt ilgtermiņa nomas tiesību nolikumu uz 30 gadiem un izsoles rezultātā noskaidrot jauno Vidzemes tirgus nomnieku un arī investoru.

Patlaban vienīgais apsaimniekotājs Vidzemes tirgū kopš 2015.gada ir SIA «Kaufmann Concepts». Nomas maksā centrāltirgus iekasējot aptuveni 20 000 eiro mēnesī, kas uzreiz tiekot atmaksāts domei. Dome Vidzemes tirgu RCT iznomā par 0,23 eiro kvadrātmetrā.

Druvinieks stāstīja, ka Vidzemes tirgu arī nākotnē primāri saredz kā tirgu, taču neslēpa, ka plānots izveidot arī mūsdienīgu infrastruktūru, kas piesaistītu dažādu sabiedrības grupu pārstāvjus. «Mēs domājam, ka gaļas paviljonā varētu veidot ko līdzīgu «food court», kur tirgotos dažādu ēdienu piedāvātāji un būtu vairāk delikatešu tirdzniecība, bet piena paviljonā plānojam saglabāt tradicionālo tirgošanās formu. Nojaucot trešajām personām piederošās būves, mēs redzam, ka tur varētu ierīkot atpūtas laukumu ar zaļo zonu un bērnu rotaļu laukumu,» ieceres klāstīja Druvinieks.

Viņš norādīja, ka RCT «nedzīvo mākoņos» un redz, ka arī pēc Āgenskalna tirgus nomas tiesībām interesenti rindā nestāvēja un, visticamāk, arī ar Vidzemes tirgu būs tāpat, tādēļ turpmākie darbības scenāriji var būt dažādi. «Varbūt tirgus tiks iznomāts vienam uzņēmējam, iespējams, vairākiem, bet varbūt tas viss būs jāatjauno mums pašiem. Mēs saprotam, ka scenāriji var būt dažādi, bet izstrādāsim visus iespējamos variantus,» teica RCT vadītājs.

Rīgas domes Pilsētas īpašumu komiteja pagājušajā nedēļā jau skatīja RCT lūgumu iekļaut Vidzemes tirgu tā pamatkapitālā. Arī šodien klātesošie ilgstoši diskutēja par to, kā rīkoties būtu labāk - iekļaut pamatkapitālā un tad sagaidīt RCT redzējumu par turpmāko attīstību vai otrādi. Tāpat deputāti prātoja, vai labāk nebūtu tirgu nodot apgādībā vairākiem nomniekiem, nevis vienam.

Vairums deputātu pauda atbalstu valdes priekšsēdētāja vīzijai, taču norādīja, ka vēlas šos plānus «redzēt uz papīra», ar skaidriem izpildes termiņiem.

Rezultātā klātesošie vienojās, ka 11.jūnijā gaidāmajā Pilsētas attīstības komitejas sēdē RCT informēs par skaidru rīcības plānu - kad plānots izsludināt nomas tiesību izsoli, kādos termiņos tiks veikti teritorijas sakārtošanas darbi, kad būs gatavi tirgus attīstības scenāriji, kā tiks veikti citi darbi. Tikai pēc tam deputāti lems par Vidzemes tirgus iekļaušanu RCT pamatkapitālā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu