Cik izmaksās karaliskās kāzas?

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: AP/Scanpix

Sestdien Lielbritānijā gaidāmas karaliskās kāzas - jāvārdu viens otram teiks princis Harijs un Megana Mārkla. Pieredzējuši kāzu rīkotāji lēš, ka ceremonijas izmaksas varētu pārsniegt vienu miljonu sterliņu mārciņu jeb 1,14 miljonus eiro, turklāt papildu drošības pasākumi tās sadārdzinās vēl vairāk. Pat visekstravagantāko kāzu izmaksas parasti nepārsniedz 10 miljonus mārciņu (11,4 miljonus eiro), norāda britu pasākumu rīkošanas uzņēmuma «Banana Split» pārstāvis Džeimijs Saimons. Raidorganizācija CNN apkopojusi, kādas izmaksas veidos jaunāko britu karaļnama kāzu rēķinu.

 

FOTO: Reuters/ScanPix

Meganas kāzu kleita

Jau mēnešiem ilgi klīst baumas par to, kuram modes dizaineram uzticēta kāzu kleitas radīšana. Par ticamāko kandidātu uzskatīts modes nams «Ralph & Russo», kura kleitu Mārkla valkāja oficiālajos saderināšanās foto. Melnbaltā kleita izmaksāja 75 000 ASV dolāru (63 500 eiro), ziņo ārvalstu mediji.

Slavenību kāzu plānotājs Marks Njemjerko prognozē, ka Mārklas kāzu kleitas cena varētu sasniegt 250 000 mārciņas (285 500 eiro).

Taču iespējams, ka ar vienu kleitu nepietiks. Prinča Viljama sieva Keita ceremonijā bija vienā kleitā, bet pirms svinībām kāzu vakarā pārģērbās citā.

 

FOTO: AFP/SCANPIX

Drošības pasākumi

Iepriekšējās karaliskajās kāzās - prinča Viljama un Keitas gredzenu mīšanas ceremonijā 2011.gadā - drošības pasākumu izmaksas sasniedza gandrīz 6,4 miljonus mārciņu (7,3 miljonus eiro). Valdība policijai atvēlēja 3,6 miljonus mārciņu (4,1 miljonu eiro), lai apmaksātu policistu nostrādātās virsstundas.

Taču Viljama un Keitas kāzas notika Londonas centrā. Savukārt Harijs un Megana precēsies Vindzorā, kas atrodas ārpus galvaspilsētas. Domājams, ka tas samazinās apsardzes izmaksas.

 

FOTO: SCANPIX

Norises vieta

Kāzas norisināsies trīs vietās. Tās sāksies ar laulību ceremoniju kapelā, pēc tam pēcpusdienā paredzētas svinības ar 600 cilvēku piedalīšanos un visbeidzot - vakara svinības lauku īpašumā, uz kurām lūgti 200 cilvēki.

Pirmās divas ceremonijas norisināsies Vindzoras pils teritorijā, bet kāzas tiks dzertas plašajā Frogmoras mājā. Visas norises vietas ir karaļnama īpašumi, tātad par to nomāšanu jāmaksā nebūs. Taču kāzu plānotāja Eimija Danna norāda, ka telpu piemērošana kāzu vajadzībām un darbinieku algošana radīs nozīmīgus tēriņus.

 

FOTO: Sputnik/Scanpix

Ēdieni un dzērieni

Pēc laulību ceremonijas baznīcā tiks rīkotas divas svinības - pusdienas ar 600 cilvēku piedalīšanos un vakariņas, ko apmeklēs apmēram 200 cilvēki. Lai arī 800 viesu paēdināšana un padzirdīšana nav lēts prieks, diez vai karaliskā ģimene ļausies pārmērībām, uzskata Njemjerko, kurš rīkojis vairākas augsta profila kāzas.

«Karaļnams netērē tik daudz, cik cilvēki domā. Viņi nav Kardašjani,» teica Njemjerko.

Viņš prognozē, ka pusdienās uz vienu cilvēku tiks iztērētas apmēram 100 mārciņas (114 eiro). Tas nozīmē, ka 600 viesu paēdināšanai tiks iztērēti aptuveni 60 000 mārciņu (68 500 eiro).

Savukārt vakariņās uz vienu cilvēku varētu iztērēt lielāku summu - ap 250 mārciņām (285 eiro). Tas nozīmē, ka 200 viesiem tiks tērēti apmēram 50 000 mārciņu (57 000 eiro).

 

FOTO: AP/Scanpix

Kāzu torte

Karaļnams kāzu tortes pagatavošanu uzticējis konditorei Klērai Ptakai, kurai pieder Londonā esošā konditoreja «Violet Bakery». Viņa lielajai dienai sagatavos citronu un plūškoka ziedu torti.

Konditoreja atteicās komentēt tortes cenu. Taču izsmalcinātas, detalizēti izstrādātas tortes mēdz izmaksāt pat vairākus tūkstošus.

«Nav svarīgi, cik torte ir liela. Galvenais, cik tā sarežģīta,» norāda Saimons. Vienam no viņa rīkotajam pasākumiem esot tikusi pasūtīta ļoti sarežģīta torte, kas dekorēta ar rokām gatavotām cukura rozītēm. Tās cena sasniedza nepilnus 10 000 mārciņu (11 400 eiro).

 

FOTO: Reuters/ScanPix

Grieztie ziedi

Grieztie ziedi kāzās mēdz prasīt nozīmīgu daļu no budžeta. Karaļnams Londonā dzīvojošajai floristei Filipai Kradokai uzticējis izdekorēt kapelu, kurā Harijs un Megana viens otram teiks jāvārdu. Viņas komanda plāno rotāt telpu ar baltām dārza rozēm un peonijām. Daļa ziedu tiks plūkta karaļnamam piederošajos dārzos, kas samazinās izmaksas.

Taču Saimons norāda, ka šāda apmēra pasākumā grieztajiem ziediem nāksies tērēt vismaz «50 000 mārciņu [57 000 eiro], un tā ir pieticīga prognoze».

 

FOTO: AFP/SCANPIX

Mūzika un izklaides

Kāzu mūziķu noalgošana var izmaksāt tūkstošiem mārciņu, ņemot vērā, ka jāsedz transporta izmaksas, apdrošināšana, kā arī skaņas un gaismas aparatūras uzstādīšana.

Kāzu mūziķis Džofs Vokers pastāstīja CNN, ka par uzstāšanos 16 mūziķu sastāvā iesniedzot rēķinu 16 000 mārciņu (18 270 eiro) apmērā.

Taču slavenu dziedātāju pieaicināšana varētu kāzu budžetu sadārdzināt pat par vairākiem miljoniem mārciņu. Protams, ja viņi uzstāšanos nepasniedz kā dāvanu jaunajam pārim.

 

FOTO: AP/Scanpix

Ielūgumi un galda kartes

Harija un Meganas kāzu ielūgumi bija drukāti britu tipogrāfijā «Barnard & Westwood», taču uzņēmums atteicās komentēt to cenu. Saimons lēš, ka viens augstas kvalitātes ielūgums varētu izmaksāt 25 mārciņas (28 eiro) - ieskaitot pašu ielūgumu, pastmarkas, pateicības zīmītes un kaligrāfu, kurš uz aploksnēm ar roku uzraksta saņēmēja adresi.

Tas nozīmē, ka 600 ielūgumi izmaksātu 15 000 mārciņu (17 100 eiro).

Jaunais pāris ielūdza arī 1200 «vienkāršos cilvēkus» nosvinēt kāzas Vindzoras pils teritorijā. Ja viņi saņēma tāda paša veida ielūgumus, tie izmaksāja vēl 30 000 mārciņas (34 200 eiro).

Uz augšu