Runā Matulis: vīri, kas ignorē statistiku

Boba Hārtlija brigāde ir paveikusi to, kas nav bijis pa spēkam deviņus gadus. Pasaules hokeja čempionātā beidzot esam ceturtdaļfinālā. Turklāt tāpat kā 2009. gadā Bernē no turnīra tiek izsisti mājinieki. Kas nav maz. Varbūt kādam šķiet, ka maz ir 1:0, kas šoreiz ir ļoti vērtīgs. Braucam uz Kopenhāgenu, kur ceturtdien no mums trūkties dabūs zviedri.

Ja laukumā visu izšķirtu tikai algu saraksti, tad tajās spēlēs rezultātiem bija jābūt 1:10 un 1:17. Bet bija mums pa punktam. Arī pirms spēles ar Dāniju statistika bija cieņā.

Kolēģi bija aprēķinājuši, ka pēdējos sešos pasaules čempionātos mēs saimniekiem allaž esam zaudējuši. Pērn Ķelnē - 3:4 (bullīšos) Vācijai, Maskavā - 0:4 Krievijai, pirms tam Prāgā - 2:4 Čehijai, 2014. gadā Minskā - 1:3 Baltkrievijai, pirms tam Helsinkos - 2:3 (OT) Somijai un 2012. gadā Stokholmā - 0:4 Zviedrijai. Kaut kāds 1:3 Herningā pret Dāniju te ļoti labi ierakstītos. Ja Boba un brāļu Bukartu brigāde būtu mīkstie.

Dāņiem uz ledus deviņi vīri (ir tāds žurnāls Latvijā) ar NHL pieredzi, mums - viens Ķēniņš. Turklāt Dānijas izlases sastāvā - deviņi herningieši... Kur vēl spēcīgāks kairinātājs kā dzimtajā pilsētā uzvarēt Latviju un tikt ceturtdaļfinālā?

Vārtsargs Frederiks Andersens, aizsargi Daniels Nilsens un Stefans Lasens, uzbrucēji Frans Nilsens, Olivers Bjorkstrands, Mads Hristensens, Niklass Jensens un Peters Regins, kā arī rezerves vārtsargs Georgs Sērnsens... Man pat cilvēciski bija šo džeku žēl. Dāņu hokeja zelta paaudzei savās mājās netikt ceturtdaļfinālā? To zaudējot ar 0:1?

Un mani pat neinteresē, vai tur bija rikošets, vai Arta Ābola jaunības laiku komandas biedra dēls Frederiks ripu neredzēja. 1:0 ir 1:0 arī Āfrikā. Turklāt Džera tad iemeta kad? Kad dāņiem uz ledus bija pirmā jeb NHL maiņa.
Un nebija jau dāņi tik švaki, kā par to melo statistika. Savu ripu varēja iemest Frans Nilsens, pēc viena metiena tika pārbaudīta dāņu metāla stiprība - ripa trāpīja vietā, kur horizontāli un vertikāli krustojas vārti...

Jānis Matulis

Lasītākais šobrīd

Uz augšu