Jonass izcīna otro vietu Ķegumā notiekošā pasaules čempionāta posma pirmajā braucienā

Pauls Jonass FOTO: LETA

Pērnā gada pasaules čempions motokrosā MX2 klasē Pauls Jonass no «Red Bull KTM Factory Racing» komandas svētdien izcīnīja otro vietu «Zelta zirga» trasē Ķegumā notiekošā planētas meistarsacīkšu septītā posma pirmajā braucienā.

Pirmajā braucienā uzvaru guva dānis Tomass Kjērs Olsens, kurš Jonasu apsteidza par 11 sekundēm. Savukārt trešais bija amerikānis Tomass Kovingtons, kurš no latvieša atpalika par nepilnām deviņām sekundēm.

Jonasam izdevās lielisks pirmā brauciena starts. Lai arī sestdien kvalifikācijā viņš bija tikai 12.vietā, svētdien jau pirmajā līkumā latvietis bija iebraucis pirmajā vietā, bet pēc tam šo pozīciju zaudēja Olsenam. Kritienu tikmēr pašā sākumā piedzīvoja kvalifikācijā uzvarējušais Jonasa 17 gadus vecais komandas biedrs un sīvākais konkurents kopvērtējumā Horhe Prado no Spānijas.

Pirmā brauciena turpinājumā nekas būtiski nemainījās, jo Olsens pār Jonasu pakāpeniski savu pārsvaru palielināja, latvietim izcīnot stabilu otro vietu.

Savukārt Prado pēc kritiena bija starp atpalicējiem, bet beigās spēja aizcīnīties līdz desmitajai vietai, kas Jonasam tik un tā ļāvis palielināt pārsvaru kopvērtējumā.

Otrais brauciens MX2 klasē iecerēts plkst.16.

Kā vēstīts, sestdien kvalifikācijā Jonass un vēl vairāki motobraucēji sākumā krita, kā rezultātā Latvijas sportistam nācās samierināties ar 12.vietu. Tikmēr uzvaru svinēja Prado.

Pasaules čempionāta kopvērtējumā MX2 klasē pēc sešiem posmiem un viena brauciena līderis ar 288 punktiem ir Jonass, bet otrais ar iekrātiem 257 punktiem ir Prado, kamēr trešais ar 244 punktiem ir Olsens.

Sezonu Jonass iesāka ar trim pārliecinošām uzvarām, pēc tam sekoja divi ne tik veiksmīgi posmi, bet iepriekšējā etapā viņš atgriezās uz uzvaru takas.

Tikmēr prestižākajā MXGP klasē pirmais brauciens sāksies neilgi pēc plkst.14, bet otrais paredzēts plkst.17. Šajā klasē Latviju pārstāvēs Matīss Karro.

MXGP klasē uzvaru kvalifikācijā sestdien izcīnīja Jonasa komandas biedrs Džefrijs Herlingss, bet Karro ieņēma 26.vietu. Sākotnēji bija plānots, ka posmā startēs vēl viens pašmāju braucējs Toms Macuks, bet sestdien kvalifikācijā viņš nepiedalījās.

Karro Latvijas posmā piedalās izņēmuma kārtā, jo citos pasaules čempionāta etapos viņš šosezon nestartē.

MXGP klasē kopvērtējuma līderis ir nīderlandietis Herlingss, kurš iekrājis 286 punktus, viņam 23 punktus zaudē itālis Antonio Kairoli, bet trešais ar 212 punktiem ir beļģis Klemāns Desaijs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka pirms tam svētdien Latvijas motosportists Kārlis Sabulis svētdien izcīnīja 13.vietu Ķegumā notikušā Eiropas čempionāta posma 250 kubikcentimetru klasē (EMX250) klases sacensībās.

Vēl no Latvijas sportistiem 30.vietā šajā etapā ierindojās Arnolds Sniķers, bet 35.pozīcijā bija Kristers Drevinskis.

Tikmēr EMX125 klasē 24.vietā ierindojās Ralfs Edgars Ozoliņš.

Jonass pērn tika kronēts par pasaules čempionu MX2 klasē, veicot ierakstu Latvijas motokrosa vēsturē.

Līgums par pasaules čempionāta norisi Latvijā ir spēkā līdz 2020.gadam. Lielākais šī gada jaunums ir, ka pirmo reizi 27 gadu laikā sportisti sacīkstes aizvadīs, braucot pretējā virzienā tam, kāds bijis ierasts Ķeguma trasē. Šajā nedēļa nogalē Ķegumā startē apmēram 240 sportisti no vairāk nekā 20 valstīm.

Šajā sezonā tiek aizvadīti 20 posmi.

Uz augšu
Back