«Capitals» ar uzvaru sāk NHL Austrumu konferences finālsēriju

Vašingtonas «Capitals» komanda piektdien izbraukumā ar rezultātu 4:2 (2:0, 2:0, 0:2) pārspēja Tampabejas «Lightning», izcīnot uzvaru Nacionālās hokeja līgas (NHL) Rietumu konferences finālsērijas pirmajā mačā.

Mača 8. minūtē čehu uzbrucējs Mihals Kempnī izvirzīja 1:0 vadībā «Capitals», bet 6 sekundes līdz pirmā perioda beigām krievu uzbrucējs Aleksandrs Ovečkins realizēja skaitlisko vairākumu un dubultoja Vašingtonas kluba pārsvaru.

«Capitals» lieliski iesāka otro periodu, 7 minūšu laikā iegūstot jau 4:0 pārsvaru. Vispirms vārtus guva kanādiešu uzbrucējs Džeijs Bīgls, bet pēc tam ar precīzu metienu izcēlās dāņu uzbrucējs Larss Ellers, kurš rezultatīvi noslēdza skaitlisko vairākumu.

«Lightning» krievu vārtsargs Andrejs Vasiļevskis, kurš atvairīja 21 no 25 pretinieku metieniem, pēc otrā perioda tika nomainīts. Trešo trešdaļu Tampabejas vārtus sargāja kanādietis Luī Domēns, kurš atvairīja visus 7 pretinieku metienus.

Tikmēr trešajā periodā «Lightning» komanda atspēlēja 2 vārtus. Vispirms komandas kapteinis kanādiešu uzbrucējs Stīvens Stemkoss bija precīzs skaitliskajā vairākumā, bet vēlāk vārtus guva arī čehu uzbrucējs Ondržeja Palāts.

Par mača spožāko zvaigzni jeb labāko spēlētāju atzina Ovečkinu, kurš guva vārtus un veica rezultatīvu piespēli.

Līdz ar to sērijā līdz vienas komandas 4 uzvarām ar rezultātu 1-0 vadībā izvirzījusies «Capitals». Sērijas otrā spēle notiks turpat «Lightning» laukumā.

«Capitals» iepriekšējā kārtā pārspēja pēdējo divu gadu Stenlija kausa izcīņas uzvarētāju Pitsburgas «Penguins», sērijā gūstot virsroku ar 4-2. Vašingtonas klubs pirmo reizi pēdējo 19 gadu laikā sasniedzis Austrumu konferences finālu.

Rietumu konferences finālsērijā sestdien pirmo dueli aizvadīs NHL debitante Vegasas «Golden Knights» ar Vinipegas «Jets», kas iepriekšējā kārtā no Stenlija kausa izcīņas izslēdza regulārā čempionāta uzvarētāju Nešvilas «Predators».

Pērn Stenlija kausa finālsērijā «Penguins» ar 4-2 pārspēja «Predators», prestižo trofeju izcīnot otro gadu pēc kārtas.