Rīgas domes opozīcija aicina Ušakovu nepiedalīties 9.maija pasākumos

FOTO: Zane Bitere/LETA

Politisko spēku «Vienotība» un «Jaunā konservatīvā partija» Rīgas domes frakcijas nosūtījušas vēstuli Rīgas mēram Nilam Ušakovam (S), kurā pieprasa viņu nepiedalīties 9.maija pasākumos, pastāstīja partijas pārstāvji.

Vēstulē viņi norāda uz to, ka šajā datumā būtībā tiekot svinēta Latvijas valsts okupācija. «Ušakovam kā Latvijas galvaspilsētas vadītājam būtu nepieļaujami piedalīties šāda notikuma godināšanas pasākumā,» teikts vēstulē.

«1945.gadā vācu okupācijas karaspēku nomainīja padomju okupācijas karaspēks. Solītās atbrīvošanas vietā Latvija piedzīvoja ilgstošu, vardarbīgu okupāciju līdz pilnīgai neatkarības atgūšanai 1991.gadā. Padomju varas atgriešanās izraisīja nepieredzēta apmēra represijas pret Latvijas iedzīvotājiem - notiesāja aptuveni 50 000, izsūtīja vairāk nekā 44 000, bet piespiedu filtrācijā nonāca vismaz 90 000 cilvēku,» pausts vēstulē, norādot, ka arī mūsdienās «Padomju Savienības tiesību pārņēmējai Krievijas Federācijai ģeopolitiski un no propagandas viedokļa ir svarīgi, lai 9.maijs plaši tiek atzīmēts ne tikai Krievijā, bet arī citās valstīs, tai skaitā Latvijā».

Tāpat opozīcijas deputāti pieprasa nepieļaut Rīgas pašvaldības naudas tērēšanu šī pasākuma atbalstam.

Organizācijas «9maijs.lv», kas ir arī pasākuma rīkotāji, mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka pasākumos piedalīsies arī Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Kā ziņots, Ušakovs otrdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā «Rīta panorāma» pauda Uzvaras parkā 9.majā notiekošais pasākums ir veltīts ģimeņu piemiņai.

Rīgas mērs norādīja, ka vienmēr ir piedalījies šajā pasākumā un to darīs arī šogad. «Esmu daudz reizes stāstījis, ka tas ir ģimenes piemiņas pasākums. Ja cilvēki atsakās no ģimenes piemiņas, viņus pēc tam neciena ne savējie, ne svešie, ne oponenti,» izteicās Ušakovs.

9.maijs ir datums, kad bijušajā Padomju Savienībā atzīmēja Uzvaras dienu pār nacistisko Vāciju un tradicionāli krievvalodīgo vidū šī diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Ierasts, ka pasākumā Uzvaras parkā piedalās vairāki desmiti tūkstoši cilvēku un tas izpelnās arī lielas sabiedrības daļas kritiku. Ik gadu policija pasākuma apmeklētājiem ir spiesta noformēt arī administratīvā pārkāpuma protokolus par būšanu stiprā alkohola reibumā, urinēšanu publiskā vietā un citiem pārkāpumiem.

Uz augšu
Back