Maksājumu karšu norēķinu sistēmu CSDD par astoņiem miljoniem eiro nodrošinās banka «Citadele»

Izkārtne pie AS "Citadele banka" galvenā biroja Republikas laukumā

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Maksājumu karšu norēķinu sistēmu Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) vajadzībām par astoņiem miljoniem eiro nodrošinās banka «Citadele», liecina CSDD publiskotā informācija.

Tiesa, tāda ir summa bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN), taču ar PVN summa varētu sasniegt gandrīz 9,7 miljonu eiro. Līgums par šī pakalpojumu nodrošināšanu noslēgts 13.aprīlī, tā darbības laiks ir 60 mēneši jeb pieci gadi. Bankai maksājumu karšu norēķinu sistēmas darbība jāsāk šogad 3.maijā.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam komisijas maksas apmērs par vienu maksājumu ar karti ir 51 cents. Komisijas maksas kopējo summu bankai jāaprēķina vienu reizi mēnesī un jāiesniedz ne vēlāk kā līdz mēneša desmitajam datumam CSDD atbilstošu rēķinu vienlaikus ar mēneša atskaiti.

Komisijas maksu par karšu apkalpošanu segs CSDD.

Noslēgtais līgums arī paredz, ka CSDD ir atbildīgs par CSDD datorizētās norēķinu sistēmas darbību un CSDD datu pārraides tīkla darbību no klientu apkalpošanas vietām līdz karšu apstrādes centram, kā arī bezskaidras naudas norēķinu veikšanai paredzēto speciālo iekārtu jeb POS terminālu uzstādīšanu, darbību un apkalpošanu, kā arī par karšu pieņemšanu.

Lūgts komentēt līguma summas pamatojumu, CSDD pārstāvis Rolands Rumba aģentūrai LETA skaidroja, ka CSDD klientiem nodrošina iespēju kā bezskaidras naudas norēķinu līdzekli izmantot maksājumu karti CSDD klientu apkalpošanas vietās un veicot norēķinus internetā CSDD noteiktajās mājaslapās.

«Komisijas maksu par katru maksājumu maksā CSDD. Ņemot vērā, ka CSDD nodrošina iespēju norēķināties ne tikai par CSDD sniegtajiem pakalpojumiem, bet arī veikt atsevišķu nodokļu un sodu apmaksu, kā arī ievērojot tendenci klientiem norēķināties ar karti, nevis skaidrā naudā, darījumu skaits ir apjomīgs. Līguma summa 8 000 000 eiro ir maksimālā līgumcena, kura var tikt samaksāta bankai šī līguma darbības laikā,» teica Rumba.

Šī iepirkuma laikā interesi piedalīties izrādījuši vairāki pretendenti, tomēr piedāvājumu iesniedza viens pretendents - banka «Citadele».

Arī līdz šim šo pakalpojumu CSDD nodrošināja banka «Citadele». Līgums iepriekš tika noslēgts uz pieciem gadiem par summu 855 000 lati (1 216 555 eiro), kas ir būtiski mazāk, atzina Rumba, piebilstot, ka jaunā iepirkuma maksimālās līgumcenas aprēķinā ņemti vērā vairāki ekonomiskie faktori un rādītāji.

CSDD ir valsts akciju sabiedrība. Direkcija reģistrē transporta līdzekļus Latvijā, izsniedz vadītāju apliecības, veic automašīnu tehnisko apskati un sniedz citus pakalpojumus. CSDD ienākumus gūst no pakalpojumu maksām. Direkcijas kapitāldaļu turētājs ir Satiksmes ministrija.

Uz augšu