Ģenerālprokurors paziņos nākamo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieku

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers 7.maijā plkst.12 preses konferencē paziņos konkursā izraudzīto nākamo Noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas dienesta priekšnieku.

Ģenerālprokurors šonedēļ žurnālistiem paziņoja, ka viņam vēl esot jātiekas ar atsevišķiem amata pretendentiem, bet ne visiem, kurus viņam ieteikusi Valsts kanceleja. «Es netikšos ar visiem četriem ieteiktajiem pretendentiem, bet redzamākajiem līderiem, kuri uz citu fona izcēlušies pārliecinoši,» pauda Kalnmeiers un atteicās komentēt, vai starp reālajiem pretendentiem ir arī līdzšinējais dienesta vadītājs Viesturs Burkāns.

Pēc tam, kad ģenerālprokurors būs veicis pārrunas ar dienesta vadītāja amata pretendentiem, viņš pieņems lēmumu.

Iepriekš Kalnmeiers aģentūrai LETA sacīja, ka visi kandidāti uz dienesta vadītāja amatu strādā vai ir saistīti ar tieslietu jomu. Ģenerālprokurors atklāja, ka plānojot iepazīties ar tiem diviem kandidātiem, kuriem bija lielākais punktu skaits.

LETA jau ziņoja, ka komisija, kas veica Kontroles dienesta vadītāja amata pretendentu novērtēšanu, nesen noslēdza savu darbu. Valsts kanceleja ģenerālprokuroram nosūtījusi komisijas atzinumu par četriem pretendentiem.

Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis skaidroja, ka ģenerālprokurors, saņemot Valsts kancelejas sniegto informāciju, izvērtēs, kuru no pretendentiem apstiprināt amatā. Ģenerālprokuroram ir arī tiesības uzaicināt pretendentus uz sarunu.

Pretendentu vārdi netiek atklāti, taču publiski zināms, ka viens no viņiem ir Burkāns.

Pašreizējais dienesta vadītājs Burkāns šajā amatā ir kopš 1998.gada un viņa pilnvaru termiņš beidzas šā gada 31.maijā.

Uz augšu