Par € 942 439 iztaisnos Liepājas Karostas kuģošanas kanālu

FOTO: Gatis Dieziņš/LETA

Liepājas ostas 1.piestātnes nojaukšanas un Karostas kuģošanas kanāla iztaisnošanas darbus par nepilnu miljonu eiro veiks pilnsabiedrība «GTL GT Inspekt», informēja Liepājas speciālās ekonomiskās zonas (SEZ) sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Ratniece-Kadeģe.

Iepirkumā par tiesībām veikt darbus Karostas kanālā «GTL GT Inspekt» uzvarēja, piedāvājot veikt projektēšanas un būvdarbus par 942 439 eiro bez pievienotās vērtības nodokļa.

Šie darbi tiks veikti, īstenojot Eiropas Savienības Kohēzijas projektu «Karostas kanāla un ziemeļu vārtu hidrotehnisko būvju atjaunošana». Projekta mērķis ir uzlabot navigācijas drošības līmeni, kuģiem pārvietojoties Karostas kanālā un izmantojot ostas ziemeļu vārtus. Trīs miljonus eiro vērtais projekts paredz 1.piestātnes demontāžu un krasta nostiprinājuma izbūvi Karostas kanāla posmā no Karostas vārtiem līdz izgriežamjamam tiltam un ziemeļu vārtu atvēršanu regulārai kuģu kustībai. Plānots arī atjaunot Karostas kanāla molus un un navigācijas zīmes mola galos, bet ostas ziemeļu vārtus aprīkot ar navigācijas zīmēm, lai nākotnē varētu tos atvērt kuģiem ar mazu iegrimi, pakāpeniski atslogojot ostas dienvidu un vidus vārtus.

«Ienākot Karostas kanālā, kuģim ir jāveic diezgan sarežģīts manevrs, pagriežoties gandrīz par 90 grādiem. Projekta rezultātā iztaisnosies kuģošanas kanāls un uzlabosies navigācijas drošība,» skaidroja Liepājas SEZ pārvaldnieka vietnieks infrastruktūras jautājumos Arnis Mazalis.

Visu projektu plānots īstenot līdz 2020.gadam.

Uz augšu