Pašvaldība vēl nekomentē «British Steel» vēlmi pirkt «KVV Liepājas metalurgu»

FOTO: Reuters/ScanPix

Liepājas pašvaldība pašlaik atturas no komentāriem saistībā ar Lielbritānijas uzņēmuma «British Steel» pausto vēlmi iegādāties AS «KVV Liepājas metalurgs».

Domes priekšsēdētājs Uldis Sesks (Liepājas partija) pašlaik pauda vēlmi atturēties plašāk komentēt «British Steel» ieceres iegādāties Liepājas uzņēmumu un atsākt tajā ražošanu, jo nekādu sarunu ar britu uzņēmumu nav bijis, un pašvaldības rīcībā nav pilnīgas informācijas. Turklāt arī pašvaldībā uzņēmuma pārstāvji nav bijuši.

Jau vēstīts, ka Lielbritānijas uzņēmuma «British Steel» vadīts konsorcijs atkārtoti paudis vēlmi iegādāties visu maksātnespējīgās AS «KVV Liepājas metalurgs» mantu kopumā.

Konsorcijs, kurā ietilpst Lielbritānijas uzņēmumi «British Steel», «Greybull Capital» un Igaunijas uzņēmums «Baltic Metal Holding» 17.aprīlī vēstulē «KVV Liepājas metalurga» administratorei Vitai Dikai, Privatizācijas aģentūras meitasuzņēmuma «FeLM» valdes loceklim Jānim Rībenam un bankai «Citadele» apliecinājis savu ieinteresētību iegādāties visus maksātnespējīgā uzņēmuma aktīvus kopumā.

Vēstulē teikts, ka «British Steel» konsorcijs ir gatavs parakstīt nodomu protokolu ar pašreizējiem «KVV Liepājas metalurga» īpašniekiem par uzņēmuma aktīvu iegādi.

Tāpat ziņots, ka Austrijas uzņēmums «Smart Stahl GmbH» 20.martā uzvarēja «KVV Liepājas metalurga» velmētavas ceha kustamās mantas izsolē ar piedāvāto cenu 1,57 miljoni eiro bez pievienotās vērtības nodokļa (PVN) jeb 1,9 miljoni eiro ar PVN.

Savukārt 28.martā «KVV Liepājas metalurga» elektrotēraudkausēšanas ceha un tajā esošās kustamās mantas - elektrotēraudkausēšanas krāsns - elektroniskā izsole atzīta par nenotikušu, jo tajā nepieteicās neviens pretendents. Elektrotēraudkausēšanas ceha un iekārtu kā lietu kopības pirmās izsoles sākumcena bija noteikta 5,35 miljonu eiro apmērā.

Marta beigās noslēdzās divu «KVV Liepājas metalurgs» nekustamo īpašumu izsoles. Īpašums Brīvības ielā 100B ir nosolīts par 82 000 eiro, bet īpašums Brīvības ielā 94A nosolīts par 116 000 eiro.

Tāpat ir izsludinātas dažādu «KVV Liepājas metalurga» nekustamo īpašumu izsoles, kurām jānoslēdzas 20.aprīlī. Kopumā izsludinātas 11 izsoles, un tajās izsolāmo nekustamo īpašumu kopējā sākumcena ir 1,745 miljoni eiro.

«KVV Liepājas metalurgs» par maksātnespējīgu tika pasludināts 2016.gada septembrī.

Uz augšu
Back