Brīdina par nelicencētiem ieguldījumu pakalpojumiem sniedzējiem

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK) brīdina par nelicencētu ieguldījumu pakalpojumu sniedzēju «Nostro Technology» un «BeWiTech», kas izmanto zīmolu «GlobalFXm», piedāvātajiem finanšu pakalpojumiem tīmekļa vietnē www.globalfxm.com, liecina komisijas publiskotā informācija.

FKTK norāda, ka minēto uzņēmuma pārstāvji, veicot telefona zvanus, aicina iesaistīties ieguldījumu pakalpojumu darījumos, taču minētajiem pakalpojumu sniedzējam nav tiesību nodarboties ar ieguldījumu pakalpojumu un ieguldījumu blakus pakalpojumu sniegšanu.

«Iedzīvotājiem, kuri nav profesionāļi finanšu pakalpojumu jomā, bet vēlas veikt ieguldījumus, rekomendējam doties uz savu banku vai ieguldījumu brokeru sabiedrību, kas saņēmušas attiecīgu licenci vai darbības atļauju. Šādiem pakalpojumu sniedzējiem ir pienākums informēt par iespējamajiem riskiem un nodrošināt klienta riska profilam atbilstošu piedāvājumu,» uzsver FKTK, piebilstot, ka FKTK uzrauga tikai licencētus tirgus dalībniekus, kas saņēmuši attiecīgu licenci ieguldījumu piesaistei. Tikai pie šiem ieguldījumu piesaistītājiem klientu aizsargā valsts.

FKTK aicina iedzīvotājus pirms sadarbības sākšanas ar kādu no ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem, pārliecināties par to tiesībām piedāvāt un sniegt ieguldījumu pakalpojumus Latvijā.

Informācija par licencētām ieguldījumu pakalpojumu sniedzējiem Latvijā ir pieejama FKTK tīmekļa vietnē.

Uz augšu