O, 16.08.2022.

Izplatījumā palaists NASA satelīts TESS - tas meklēs planētas, uz kurām pastāv dzīvība

LETA/AFP
Izplatījumā palaists NASA satelīts TESS - tas meklēs planētas, uz kurām pastāv dzīvība
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

ASV Nacionālā aeronautikas un kosmosa pārvalde (NASA) trešdienas vakarā palaida izplatījumā planētu meklēšanas satelītu TESS («Transiting Exoplanet Survey Satellite»).

337 miljonus ASV dolāru vērto satelītu TESS nogādāja izplatījumā ASV privātā kosmisko lidojumu uzņēmuma «SpaceX» nesējraķete «Falcon 9», kas startēja no kosmodroma Kanaveralas zemesragā Floridas štatā.

NASA mērķis ir ar šo satelītu skenēt 85% izplatījuma, meklējot debesu ķermeņus, uz kuriem varētu eksistēt dzīvība.

TESS ir paredzēts meklēšanai ārpus Saules sistēmas, skenējot tuvākās spožākās zvaigznes, lai konstatētu periodiska to blāvuma pazīmes, kas varētu nozīmēt, ka ap šīm zvaigznēm riņķo planētas.

Ir gaidāms, ka TESS atklās 20 000 planētu ārpus Saules sistēmas, tai skaitā vairāk nekā 50 Zemes lieluma planētu un līdz 500 planētu, ka ir mazāk nekā divas reizes lielākas par Zemi, paziņoja NASA.

Šie atklājumi tiks tālāk izpētīti ar teleskopiem, meklējot pazīmes, kas liecinātu par šo planētu piemērotību dzīvībai. Šādas pazīmes būtu akmeņaina vide, Zemei līdzīgs planētas izmērs un piemērots attālums līdz šīs planētas «saulei», kas ļautu nodrošināt pareizo šķidra ūdens temperatūru.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu