Mali teroristu uzbrukumā nogalināts ANO miera uzturētājs, ievainoti ANO un Francijas karavīri

Ilustratīvs attēls.

FOTO: Leta/Reuters

Teroristu uzbrukumā Mali pilsētas Tombuktu lidostas rajonā sestdien nogalināts viens ANO miera uzturētājs un apmēram desmit ievainoti, kā arī ievainoti aptuveni desmit Francijas karavīri, paziņojusi Mali Iekšējās drošības un civilās aizsardzības ministrija.

Netiek ziņots, no kurām valstīm ir nogalinātais un ievainotie miera uzturētāji.

Pēc ministrijas sniegtās informācijas, uzbrukums, kurā tika uzspridzināta mīnēta automašīna un šautas raķetes, vērsts pret Francijas militāro bāzi «Barkhan» un ANO miera uzturētājiem, kas dislocēti pie Tombuktu.

Pret abām karavīru nometnēm tika raidītas raķetes un uzbrukumā tika izmantotas divas mīnētas automašīnas, kuras vadīja teroristi, kas bija pārģērbušies par ANO miera uzturētājiem.

«Viena no automašīnām eksplodēja, savukārt otra, uz kuras bija ANO simbolika, tika apturēta,» sacīts ministrijas paziņojumā.

No cietušajiem ANO karavīriem pieci guvuši nopietnus ievainojumus.

ANO starptautiskajā Mali stabilizācijas misijā (MINUSMA) piedalās aptuveni 12 000 miera uzturētāju. Ar ANO mandātu Mali atrodas arī Francijas kontingents, kurā ir 4000 vīru.

2012.gadā Mali ziemeļdaļu savā kontrolē sagrāba ar starptautisko teroristisko grupējumu «Al Qaeda» saistīti islāmistu kaujinieki. Lai gan 2013.gada janvārī Francijas vadītas militāras operācijas rezultātā islāmistu spēki tika sakauti, Mali tuksnešainajos ziemeļu apgabalos islāma ekstrēmisti turpina uzbrukumus gan civilistiem, gan drošības spēkiem.

Kopš 2015.gada islāmistu uzbrukumi notikuši arī valsts vidienē un dienvidos.

Uz augšu