Matiss: Rietumvalstu gaisa triecieni Sīrijā bija «vienreizējs pasākums»

LETA/DPA/AFP
Matiss: Rietumvalstu gaisa triecieni Sīrijā bija «vienreizējs pasākums»
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Manuel Balce Ceneta / TT NYHETSBYRÅN

ASV, Francijas un Lielbritānijas sestdienas rītā veiktie gaisa triecieni Sīrijā bija «vienreizējs pasākums» un pašlaik jauni triecieni netiek plānoti, reportieriem paziņoja ASV aizsardzības ministrs Džeimss Matiss.

Matiss sacīja, ka šie triecieni bijuši «stiprāki» nekā tie, kas pērn tika veikti pret Sīrijas prezidenta Bašara al Asada valdības spēku objektiem.

«Es gribu uzsvērt, ka šie triecieni ir vērsti pret Sīrijas režīmu. Veicot šos triecienus, mēs esam ļoti centušies izvairīties no civiliem un ārvalstu upuriem,» piebilda Matiss.

Gaisa triecieni ilga apmēram stundu. Vēl nav ziņots, ka ASV un to sabiedroto pusē būtu kādi zaudējumi, teica Matiss.

«Mēs aicinām atbildīgas valstis nosodīt Asada režīmu un pievienoties mums mūsu stingrajā apņēmībā novērst ķīmisko ieroču lietošanu atkal,» teica ASV aizsardzības ministrs.

Viņš sacīja, ka šīs ātrās triecienu sērijas mērķis bija dot «skaidru vēsti» Asadam un apturēt viņa ķīmisko ieroču programmu.

Pentagona vadītājs uzsvēra, ka šie triecieni bija rūpīgi kalibrēti, lai dotu spēcīgu atbildi uz ķīmisko uzbrukumu, bet lai izvairītos no Rietumu ievilkšanas Sīrijas pilsoņkarā.

«Šīs nakts mērķi atkal bija specifiski izraudzīti, lai degradētu Sīrijas kara mašinērijas spēju radīt ķīmiskos ieročus,» teica Matiss.

«Nebija nekādu mēģinājumu paplašināt šo mērķu komplektu.»

ASV prezidents Donalds Tramps pirms gada pavēlēja veikt gaisa triecienus pret Asada spēkiem, atbildot uz zarīna gāzes uzbrukumu nemiernieku ieņemtajaji Han Šeihūnas pilsētai.

«Ir skaidrs, ka Asada režīms pērn neuztvēra vēsti,» teica Matiss.

«Šoreiz sabiedrotie veica stiprākus triecienus. Mēs devām skaidru vēsti Asadam,» piebilda Matiss. Viņš atzīmēja, ka šonakt triecienos lietotais ieroču daudzums bijs divreiz lielāks nekā pērn, kad uz Šairatas aviobāzi bija raidītas 59 spārnotās raķetes «Tomahawk».

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais