Krosbijam «hat-trick», NHL čempione «Penguins» ar 7:0 sāk Stenlija kausa izcīņu

Iepriekšējo divu sezonu Nacionālās hokeja līgas (NHL) Stenlija kausa īpašniece Pitsburgas «Penguins» trofejas aizstāvēšanu trešdien sāka ar sava līdera Sidnija Krosbija trim gūtiem vārtiem un pārliecinošu uzvaru.

«Penguins» Austrumu konferences ceturtdaļfināla sērijas pirmajā spēlē mājās ar rezultātu 7:0 (3:0, 2:0, 2:0) sagrāva Filadelfijas «Flyers». Pitsburgas vienība sērijā līdz četrām uzvarām izvirzījās vadībā ar 1-0.

Laukuma saimnieki jau spēles 15.minūtē bija vadībā ar 3:0, precīzi metot Braienam Rastam, Karlam Hāgelinam un Jevgēņijam Malkinam, bet cīņas 28.minūtē Džeiks Gincels panāca 4:0. Savukārt mača otrajā pusē laukumā lielisks bija Krosbijs, kurš trešo reizi karjerā Stenlija kausa izcīņas mačā izcēlās ar «hat-trick».

Zīmīgi, ka Krosbijs atkārtojis kluba rekordu, jo trīs reizes vismaz pa trim ripām «play-off» spēlē «Penguins» kreklā savulaik iemeta Mario Lemjē, kurš gan to paveica 107 mačos, kamēr Krosbijam šī bija 149.izslēgšanas turnīra cīņa.

«Mēs sodījām pretiniekus, izmantojot savas iespējas. Neskatoties uz rezultātu, vienmēr ir iespēja savu spēli uzlabot, tāpēc arī mēs centīsimies katrā spēlē kļūt vēl labāki,» sacīja Krosbijs, kurš tika atzīts par spēles pirmo zvaigzni.

Tikmēr mača trešās zvaigznes gods tika «Penguins» vārtsargam Metam Marejam, kurš atvairīja 24 pretinieku metienus. Marejs trešajā «play-off» spēlē pēc kārtas palicis nepārspēts, jo pērn finālsērijā pret Nešvilas «Predators» viņš «sausā» palika pēdējos divos mačos.

Sērijas otrā spēle piektdien atkal notiks Pitsburgā.

Tikmēr Rietumu konferencē līgas debitante Vegasas «Golden Knights» savā pirmajā Stenlija kausa izcīņas spēlē kluba vēsturē, mājās ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) uzvarēja Losandželosas «Kings», sērijā arī panākot 1-0.

Vārtsargs Marks Andrē Flerī atvairīja 30 pretinieku metienus, 11.reizi karjerā «play-off» mačā paliekot nepārspēts, kamēr vienīgos vārtus spēles ceturtajā minūtē guva Šī Teodors.

Visbeidzot vēl vienā duelī Rietumu konferences Vinipegas «Jets» mājās ar rezultātu 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) uzveica Minesotas «Wild» hokejistus, izcīnot kluba vēsturē pirmo uzvaru Stenlija kausa izcīņā.

Spēles 44.minūtē «Jets» nokļuva iedzinējos ar 1:2, taču minūti vēlāk Patriks Laine atjaunoja neizšķirtu, bet 53.minūtē uzvaras vārtus mājiniekiem guva Džo Morovs. «Wild» rindās vārtus guva Mets Kalens un Zaks Parizē.

Jau vēstīts, ka pērn Stenlija kausa finālā «Penguins» ar 4-2 uzvarēja Nešvilas «Predators» komandu.