«Kas ir latvieši» - jauna grāmata par būšanām un nebūšanām Latvijā

FOTO: publicitātes

Šogad, svinot Latvijas simtgadi, teju ikviens darbs tiek veltīts šai jubilejai. Tā ir sakritība, ka arī tikko izdevniecībā «Upe tuviem un tāliem» izdotā grāmatiņa «Kas ir latvieši» («Who Are The Latvians») sevī ietver pašu būtiskāko par mūsu zemi un tās iemītniekiem.

Ideja par šāda darba izveidošanu autoram, latviešu kultūras patriotam, diriģentam Imantam Resnim radās pirms pāris gadiem, kad, strādājot ārpus Latvijas, bieži nācies skaidrot dažādas it kā pašsaprotamas lietas par mūsu zemi. Imants Resnis savu darbu nodēvējis par pašskatu un īsumā raksturo tā: «Manis sarakstītais ir neliela grāmatiņa, kas ar smaidu pašiem par sevi, dažkārt neizslēdzot arī ironiju, vēsta par būšanām un nebūšanām Latvijā. Arī par latviešiem pašiem, mūsu kapu un citiem svētkiem, ēšanas paradumiem utt. Tā domāta ikvienam, kurš vēlas iegūt informāciju par Latviju, bet nevēlas sevi apgrūtināt ar gudru enciklopēdiju lasīšanu. Dažkārt tā var noderēt arī mums pašiem, lai, piemēram, uzzinātu, ka kādas Rīgas ielas nosaukums var radīt pārpratumus, vai ka igauņu galvenais kalns ir augstāks par Gaiziņu – lai nodomātu: atkal jau kaimiņiem ir kas labāks.»

FOTO: publicitātes

Tā kā darba veidotāji izdevumu iecerējuši kā augstvērtīgu suvenīru, tad tas izdots ne tikai latviešu, bet arī angļu valodā, Ulda Baloža tulkojumā. Pietiekošas cilvēku intereses gadījumā tas tiks iztulkots arī mūsu kaimiņu tautu valodās.

Grāmatiņa ilustrēta ar Romāna Vitkovska karikatūrām, kuras var arī izņemt un izmantot kā pastkartes.

Darbs izdots, pateicoties Biļešu paradīzes atbalstam un no 5. aprīļa nopērkams Latvijas grāmatnīcās, kā arī suvenīru tirdzniecības vietās.

Uz augšu
Back