Arī četrkārtējais olimpiskais čempions Svendsens noslēdz karjeru

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Ēmils Hegle Svendsens

FOTO: AP/Scanpix

Norvēģijas biatlonists Ēmils Hegle Svendsens paziņojis par profesionālā sportista karjeras beigšanu.

Pašlaik 32 gadus vecais Svendsens Norvēģijas raidorganizācijai NRK atklājis, ka pieņemt šo lēmumus bijis grūtāks kā iepriekš varēja likties.

«Jau olimpiskās sezonas laikā domāju par lēmumu turpināt vai beigt karjeru. Iepriekš biju motivēts pēc pārtraukuma atgriezties, bet šoreiz vairs nē,» teica Svendsens.

Nākamgad pasaules čempionāts norisināsies Zviedrijas trasē Estešundā, kur Svendsens 2008.gadā izcīnīja divas zelta medaļas planētas meistarsacīkstēs. Tiesa, pasaules čempionāta atgriešanās viņam veiksmīgajā trasē arī nav devusi motivāciju turpināt karjeru.

Savas karjeras laikā Svendsens izcīnīja astoņas olimpisko spēļu godalgas, no kurām četras bija zelta. Svendsens kopumā piedalījās četrās olimpiskajās spēlēs, tajā skaitā šī gada Phjončhanas Olimpiādē.

Februārī notikušajās ziemas olimpiskajās spēlēs Svendsens izcīnīja trīs medaļas. Masu startā norvēģis ieguva bronzu, vīru stafetē sudrabu, kā arī izcīnīja otro vietu jauktajā stafetē.

Pasaules čempionātos Svendsens izcīnīja 21 medaļu, no kurām 12 bija zelta, bet Pasaules kausa posmos viņš kopumā 115 reizes kāpa uz goda pjedestāla, tostarp 38 reizes uz paša augstākā pakāpiena.

Kā vēstīts, aprīlī par karjeras beigām paziņoja 44 gadus vecais norvēģu biatlonists Ūle Einārs Bjerndālens, kā arī par slēpošanas karalieni dēvētā norvēģiete Mārita Bjergena, kura profesionālās sportistes gaitas noslēdza 38 gadu vecumā.

Uz augšu