C, 11.08.2022.

Tramps un Makrons sola stingri reaģēt uz ķīmisko uzbrukumu Sīrijā

LETA/AFP
Tramps un Makrons sola stingri reaģēt uz ķīmisko uzbrukumu Sīrijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

ASV prezidents Donalds Tramps un Francijas prezidents Emanuels Makrons solījuši stingri reaģēt uz Sīrijā notikušo ķīmisko uzbrukumu, kurā gājuši bojā vairāki desmiti cilvēku, paziņojis ASV Baltais nams.

«Abi līderi stingri nosodīja šausmīgos uzbrukumus ar ķīmiskajiem ieročiem Sīrijā un bija vienisprātis, ka [Sīrijas prezidenta Bašara al] Asada režīms ir jāsauc pie atbildības par tā cilvēktiesību pārkāpumiem, kas joprojām turpinās,» sacīts Baltā nama paziņojumā, kas tika izplatīts pēc Trampa un Makrona naktī uz pirmdienu notikušās telefonsarunas.

«Viņi vienojās apmainīties ar informāciju par uzbrukumu raksturu un koordinēt kopīgu spēcīgu atbildi,» piebilsts paziņojumā.

Palīdzības organizācijas paziņojušas, ka Sīrijas režīma spēki uzbrukumā nemiernieku kontrolētajai teritorijai Austrumgutā, netālu no Damaskas, izmantojuši ķīmiskos ieročus, un uzbrukumā Dumas pilsētā dzīvību zaudējuši vairāki desmiti cilvēku.

Sīrijas režīms un Krievija noliegušas ziņas par ķīmisko uzbrukumu, savukārt Tramps iepriekš paziņojis, ka par ķīmisko uzbrukumu Sīrijā būs jāmaksā augsta cena, un nodēvēja Asadu par dzīvnieku. Eiropas Savienība nosodījusi ķīmisko uzbrukumu un aicinājusi Sīrijas režīma atbalstītājas Krieviju un Irānu izmantot savu ietekmi, lai nepieļautu šādu uzbrukumu atkārtošanos.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu