Sv, 14.08.2022.

VDI sākusi izmeklēšanu par Daugavas stadionā bojā gājušo strādnieku

LETA
VDI sākusi izmeklēšanu par Daugavas stadionā bojā gājušo strādnieku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Valsts darba inspekcija (VDI) sākusi izmeklēšanu par Daugavas stadiona kanalizācijas izbūves laikā bojā gājušo strādnieku, aģentūru LETA informēja inspekcijas pārstāve Megija Ekkerte.

Pēc viņas paustā, informāciju par to, ka vakarnakt Daugavas stadiona kanalizācijas izbūves laikā esot gājis bojā darbinieks, VDI saņēma šorīt.

VDI bijusi nelaimes gadījuma vietā un ir sākusi izmeklēšanu.

Kā aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja SIA «Rīgas ūdens» pārstāvis Artūrs Mucenieks, Daugavas stadiona kanalizācijas izbūves laikā bojā gājis strādnieks. Bojā gājušais nav «Rīgas ūdens» darbinieks, tādēļ sīkāku informāciju par negadījuma apstākļiem sniegt nevarēja. Remontdarbus veica SIA «Mārupīte-RR.»

Foto: Mārtiņš Otto/TVNET

Pēc Rīgas domes Satiksmes departamenta pasūtījuma objektā «Ata ielas, Augšielas un Vagonu ielas pārbūve» darbus veicošā uzņēmuma SIA «CBF Ļ-KO» pārstāvji aģentūrai LETA norādīja, ka negadījums noticis vakar, 2.aprīlī, ap plkst.23.30, kad, veicot sadzīves kanalizācijas pieslēguma izbūvi akai Augusta Deglava ielā, plīsa apmēram divus metrus zemāk esošais ūdensvads, kā rezultātā momentā tika appludināta būvbedre.

Ūdensvada defekta laikā būvbedrē atradās «CBF Ļ-KO» apakšuzņēmēja «Mārupīte-RR» darbinieks, kurš negadījuma laikā gāja bojā.

«CBF Ļ-KO» pārstāvji atzīmēja, ka būvbedre bija nostiprināta ar vairogiem pret zemes nogruvumiem, darbinieks lietoja individuālos aizsardzības līdzekļus, un pirms darbu uzsākšanas darbinieks bija atbilstoši instruēts. Par notikušo ir informēta Valsts policija, VDI, Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas ūdens» un Rīgas pašvaldības SIA «Rīgas satiksme». Negadījuma apstākļi tiek noskaidroti.

Ņemot vērā notikušo, ir slēgta satiksme Augusta Deglava ielas posmā no Nīcgales ielas līdz Pērnavas ielai, minētajā posmā nodrošinot tikai sabiedriskā transporta kustību. Lai mazinātu pārējās satiksmes plūsmas sastrēgumus, ir uzstādīti pagaidu satiksmes organizācijas līdzekļi, kas novirza satiksmi uz apbraucamajiem ceļiem, informēja «CBF Ļ-KO» pārstāvji, norādot, ka «CBF Ļ-KO» vadība un darbinieki izsaka visdziļāko līdzjūtību nelaimes gadījumā bojā gājušā kolēģa piederīgajiem.

Valsts policijas preses pārstāve Elīna Sprudzāne aģentūrai LETA apstiprināja, ka policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību. Kriminālprocess sākts par faktu un policija skaidro notikušā apstākļus.

LETA jau vēstīja, ka sakarā ar stadiona rekonstrukciju Augusta Deglava ielā tika veikti kanalizācijas vada izbūves darbi, kuru laikā naktī uz otrdienu bojāts ūdensvads.

Ūdensvada avārijas dēļ pār Augusta Deglava tiltu otrdienas rītā ļauts braukt tikai sabiedriskajam transportam. Papildus tam nobrauktuvē no tilta centra virzienā transporta kustībai ir slēgta braukšanas josla, informēja «Rīgas ūdens».

Tāpat vairākas ēkas teritorijā no Pērnavas ielas līdz Ata ielai ir palikušas bez ūdens apgādes.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu