Kims Čenuns ieradies negaidītā vizītē Pekinā

Ziemeļkorejas vadonis Kims Čenuns FOTO: TT NYHETSBYRÅN

Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns ieradies negaidītā vizītē Pekinā, pirmdien pavēstīja trīs avoti, kuriem ir informācija par vizīti. Kimam šis ir pirmais brauciens ārpus valsts kopš stāšanās līdera amatā 2011.gadā.

Tuvākas detaļas par braucienu, arī par to, cik ilgi Kims uzturēsies un ar ko tiksies, nav pieejamas. Avoti lūdza viņu identitāti neatklāt, ņemot vērā informācijas sensitīvo raksturu.

Ķīnas galvaspilsētā minējumi par augsta ranga Ziemeļkorejas amatpersonas ierašanos sāka cirkulēt pēc tam, kad Japānas ziņu aģentūra «Kyodo» pavēstīja, ka Ķīnas pierobežas pilsētai Daņdunai cauri izbraucis specvilciens, kurā, iespējams, atradies Kims.

Telekanāls «Nippon TV» pārraidīja kadrus, kā pirmdien Pekinā iebrauc vilciens, kas bija līdzīgs tam, kādu 2011.gadā neilgi pirms savas nāves izmantoja iepriekšējais līderis Kims Čenirs.

Sestdien kļuva zināms, ka Ziemeļkoreja piekritusi augsta līmeņa sarunām ar Dienvidkoreju, lai apspriestu loģistiku abu valstu samitam.

Abas puses ceturtdien nosūtīs delegācijas, katrā pa trim cilvēkiem, uz demilitarizētās zonas Panmundžomas ciemu. Sarunu mērķis būs sagatavoties samitam, kurš paredzēts aprīļa beigās.

Dienvidkorejas prezidenta Muna Džēina un Ziemeļkorejas vadoņa Kima Čenuna lēmums tikties ir pieņemts abu valstu tuvināšanās laikā, kas sākās ar Phjončhanas Ziemas olimpiskajām spēlēm Dienvidkorejā.

Ir paredzēts, ka abu Korejas valstu samitam sekos ASV prezidenta Donalda Trampa un Kima Čenuna divpusēja tikšanās, kas tiks sarīkota līdz maija beigām.

Uz augšu
Back