Pk, 30.09.2022.

Krievijā prezidenta vēlēšanu rezultāti anulēti piecos iecirkņos

TVNET/LETA/DPA
Krievijā prezidenta vēlēšanu rezultāti anulēti piecos iecirkņos
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Sergei Malgavko / TASS

Balsošanas rezultāti svētdien notikušajās Krievijas prezidenta vēlēšanās pārkāpumu dēļ anulēti piecos vēlēšanu iecirkņos, pavēstījusi Centrālā vēlēšanu komisija. Kopumā pārkāpumu skaits, par kuriem saņemta informācija, ir par pusi mazāks nekā iepriekšējās prezidenta vēlēšanās 2012.gadā, pirmdien žurnālistiem sacīja komisijas vadītāja Ella Pamfilova.

Divos vēlēšanu iecirkņos Dagestānā bijušas problēmas ar vēlēšanu urnām, teica Pamfilova.

Vēlēšanu iecirknī Sibīrijas pilsētā Tjumeņā fiksēts gadījums, kad urnās samesti fiktīvi biļeteni, komisija paziņoja tviterī.

Šobrīd notiek izmeklēšana par pārkāpumiem divos iecirkņos Kemerovas apgabalā Sibīrijā, un rezultāti šajos iecirkņos jau ir anulēti, apliecināja komisija.

Savukārt Krievijas neatkarīgie vēlēšanu novērotāji ziņoja par vairākiem tūkstošiem pārkāpumu svētdienas balsojuma gaitā.

Sociālajos tīklos izplatījās ieraksti no novērošanas kamerām iecirkņos, kur redzami rupji pārkāpumi - piemēram, viens cilvēks urnā samet vairākus vēlēšanu biļetenus.

Vēlēšanās uzvarējis līdzšinējais valsts galva Vladimirs Putins, saņemot 76,67% balsu, bet vēlētāju aktivitāte bijusi 67%, paziņojusi CVK.

Vispazīstamākais opozicionārs Aleksejs Navaļnijs kā kandidāts vēlēšanām netika reģistrēts, jo viņam ir krimināla sodāmība lietā, kuru viņš pats dēvē par safabricētu. Navaļnijs bija aicinājis prezidenta vēlēšanas boikotēt.

Kompartijas kandidāts Pāvels Grudiņins, kurš ierindojies otrajā vietā, svētdienas balsojumu daudzo pārkāpumu dēļ nosaucis par «visnetīrākajām vēlēšanām postpadomju telpā». Pēc CVK datiem, viņš saņēmis 11,79% balsu.

Krievijas opozīcijas aktīvisti un nevalstiskās organizācijas ziņo par daudziem pārkāpumiem svētdien notiekošajās prezidenta vēlēšanās. Galvenie minētie pārkāpumi ir fiktīvu biļetenu mešana urnās, kā arī urnu novietošana ārpus videokameru redzamības loka.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais