Brīdina par iespējamu apledojumu uz ceļiem, īpaši uz Liepājas šosejas

Ilustratīvs attēls

FOTO: Postimees/Scanpix

Visā Latvijā naktī ir bijis sals, kas iestājies pēc atkušņa, tāpēc uz autoceļiem var būt izveidojies apledojums, brīdina «Latvijas valsts ceļi» (LVC).

Šorīt apledojuma dēļ apgrūtināta braukšana ir uz valsts galvenajiem ceļiem Liepājas virzienā no Kalnciema līdz Apšupes krustojumam un uz reģionālajiem autoceļiem Talsu apkaimē.

LVC aicina autobraucējus būt īpaši piesardzīgiem un ievērot laika apstākļiem un autoceļu seguma stāvoklim atbilstošu braukšanas stilu un ātrumu.

Iepriekšējo dienu atkušņa dēļ daudzviet uz grants autoceļiem joprojām esot vērojams šķīdonis, tāpēc masas ierobežojumi ir ieviesti 118 valsts autoceļu posmos ar grants segumu. Visvairāk transporta masas ierobežojumu patlaban ir Ogres, Aizkraukles, Bauskas, Jelgavas, Saldus un Kuldīgas apkārtnēs.

Applūdis un slēgts ir autoceļš Ozolpils-Degole posmā no Vienības līdz Degolei. Ceļš ir applūdis pie Degoles skolas sakarā ar straujo atkusni un lietu, turklāt ir aizsērējusi vai aizsalusi privātīpašumā esošā meliorācijas sistēma.

Pavasarī, sākoties atkusnim uz grants autoceļiem, visā valsts teritorijā ir novērojams šķīdonis - pārmitrināts grants segums zaudē nestspēju un braukšanas apstākļi pasliktinās. Lai nestspēju zaudējušie autoceļi netiktu neatgriezeniski sabojāti, uz tiem tiek ieviesti autotransporta masas ierobežojumi - tiek liegta pārvietošanās transportam, kas smagāks par 10 tonnām.

Uz augšu