Turcijas parlamentā atkal tiek vicinātas dūres

Turcijas parlamentā atkal tiek vicinātas dūres
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Turcijas parlaments otrdien pieņēma strīdīgi vērtētus grozījumus vēlēšanu likumā, kas varētu pavērt ceļu dažādām manipulācijām 2019.gadā gaidāmajās vēlēšanās. Pēc deputātu balsojuma rezultātu nolasīšanas starp nacionālistiem un galveno opozīcijas kustību izcēlās kautiņš un nekārtības, vēsta aģentūra «Reuters».

Turcijas parlaments otrdien atbalstīja strīdīgus vērtējumus izraisījušos grozījumus vēlēšanu likumos, no kuriem labumu, kā apgalvo kritiķi, nākamgad gaidāmajās parlamenta un prezidenta vēlēšanās pamatā gūs prezidenta Redžepa Tajipa Erdogana valdošā partija.

Grozījumi paredz atcelt vēlēšanu alianšu aizliegumu, paverot durvis paktam starp islāmistu kustībā sakņoto Erdoana Taisnīguma un attīstības partiju (AKP) un labējā spārna Nacionālistu kustības partiju (MHP).

Alianšu rezultātā parlamentā varēs iekļūt arī tādu partiju pārstāvji, kas, startējot patstāvīgi, 10% barjeru pārvarēt nespētu.

2019.gada novembrī pirmo reizi vienlaicīgi notiks parlamenta un prezidenta vēlēšanas.

Lielākais opozīcijas spēks Republikāņu tautas partija (CHP) skaidro, ka izmaiņas likumos, kas cita starpā ļaus drošības spēku pārstāvjiem ienākt vēlēšanu iecirkņos, ja viņus tur būs ieaicinājis kāds vēlētājs, apdraud vēlēšanu godīgumu.

Kurdu Tautas demokrātiskā partija (HDP) savukārt brīdina, ka vēlēšanu reformas rezultātā vēlēšanu urnas tiks pārvietotas no apgabaliem, kuros HDP ir liels vēlētāju atbalsts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu