Pk, 12.08.2022.

Jaunais Volvo V60 piedzīvo pirmizrādi Latvijā

TVNET
Jaunais Volvo V60 piedzīvo pirmizrādi Latvijā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: BalticPictures.lv

2018. gada marta vidū, Eiropas tūres ietvaros, Latvijā uz trijām dienām bija ieradušies divi jaunās paaudzes Volvo V60 automobiļi, kas bija pieejami apskatei tirdzniecības parkā Alfa un Mūsa Motors Rīga autosalonā. Tādējādi šo ir iespējams uzskatīt par Volvo V60 jaunās paaudzes pirmizrādi Latvijā. Modeļa tirdzniecība tiks sākta 2018. gada vidū.

Jaunais Volvo V60 ir būvēts uz Volvo Cars SPA (Scalable Product Architecture) platformas, kas līdz šim izmantota 90. sērijas un XC60 modeļos. Visi, kuri izmantoja iespēju apskatīt jauno V60, spēja pārliecināties, ka šīs platformas izmantošana ir ļāvusi V60 padarīt vēl reprezentablāku, modernāku un ietilpīgāku. Jaunās paaudzes V60 garumā ir paaudzies par 12,6 cm un sasniedz 4,761 metru. Tā bagāžās nodalījuma tilpumu no standarta 529 litriem, nolokot pasažieru sēdekļus, iespējams palielināt līdz pat 1364 litriem.

Dzinēju gamma V60 modeļus ļaus komplektēt ar T5 un T6 benzīna dzinējiem, kas attiecīgi nodrošinās 250 un 310 zirgspēku jaudu. Savukārt divas plug-in hibrīda sistēmas Twin Engine AWD, kurās iekļauts 10,4 kilovatstundu litija jonu akumulators un 65 kW elektromotors, ļaus veikt līdz 45 km tikai ar elektrību vien un sasniegt vidējo degvielas patēriņu 2,1 – 2,2 litri uz 100 km, neskatoties uz 340 un 390 zirgspēku jaudu. Dīzeļdzinēju cienītājiem tiks piedāvāti D3 un D4 dīzeļdzinēji ar 150 un 190 zirgspēku jaudu. Dīzeļdzinējus būs iespējams komplektēt ar sešu pārnesumu manuālo vai astoņu pārnesumu automātisko pārnesumkārbu, savukārt pārējiem dzinējiem būs pieejama tikai automātiskā pārnesumkārba. Visas automašīnas ar T6 dzinēju un hibrīda sistēmu automātiski saņems visu riteņu piedziņu, taču to būs iespējams komplektēt arī ar jaudīgāko dīzeļdzinēju.

Līdzīgi kā citi uz SPA platformas būvētie Volvo modeļi, jaunais V60 būs viens no drošākajiem automobiļiem, pateicoties, pēc jaunākajiem standartiem būvētajai, virsbūvei, kā arī neskaitāmām aktīvajām un pasīvajām drošības sistēmām. City Safety sistēma spēj atpazīt gājējus, velobraucējus un lielākus dzīvniekus, kā arī nobremzēt vai izmainīt kustības virzienu, lai tos pasargātu. Savukārt jaunākā Oncoming Mitigation sistēma spēj identificēt frontālās sadursmes briesmas un samazināt automašīnas ātrumu. Par kopējo drošību rūpējas arī tādi vadītāja asistenti kā joslas asistents, aklās zonas asistents, noturēšanās uz ceļa asistents un daudzi citi.

Jaunajā Volvo V60 tiks uzstādītas arī jaunākās Sensus izklaides un informatīvās sistēmas, kas atbilst Apple CarPlay un Android Auto standartiem, un automašīnas lietotājiem nodrošina ārkārtīgi plašas sinhronizēšanas un informatīvās iespējas, kā arī lielisku skaņu, ko nodrošina divu leģendāru audio kompāniju Harman Kardon un Bowers & Wilkins piedāvātās audio sistēmas.

Foto: BalticPictures.lv

Jaunās paaudzes Volvo V60 automobiļi pēc šīs īsās viesošanās Latviju sasniegs gada vidū, kad tie būs pieejami arī testa braucieniem. Jaunās paaudzes Volvo V60 cena Latvijā būs, sākot no 40 000 eiro, un pirmie klienti savus jaunos Volvo V60 saņems šā gada rudenī.

Tēmas
Nepalaid garām!
Uz augšu