S, 13.08.2022.

Latvijas māksla izpelnās starptautisku ievērību tehnoloģiju izstādē

TVNET
Latvijas māksla izpelnās starptautisku ievērību tehnoloģiju izstādē
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Publicitātes foto

Latvijas mākslinieku - Katrīnas Neiburgas un Andra Eglīša - veidotā garāžas instalācija izpelnījusies starptautisku ievērību vadošajā mobilo tehnoloģiju izstādē Mobile World Congress, kur Latvijas Mobilais Telefons devies parādīt Latvijā tapušas inovācijas.

Garāžas ir kā simbols brīvai telpai idejām un jaunradei. Blakus mirdzošiem ekrāniem un krāsainām plastmasas instalācijām, no kā lielākoties veidoti stendi teju visiem citiem izstādes dalībniekiem, inovāciju garāža, kas tapusi no koka, ar rotējošu galvu piesaista lielu apmeklētāju un arī starptautisko mediju interesi.

«Redzot, cik daudz cilvēku pamana mūsu stendu un izrāda par to interesi izstādē, ir skaidrs, ka izdarīts drosmīgs un pareizs lēmums par Latvijas tehnoloģiju inovācijām runāt caur mākslu,» norāda LMT viceprezidents Ingmārs Pūķis. «Pēdējā gada laikā esam daudz tikušies ar jaunuzņēmumiem, zinātniekiem un lielajiem starptautiskajiem uzņēmumiem. Esam izstrādājuši jaunus produktus un attīstības projektus, kā 5G bezpilota auto testa trase, viedtelevīzija un internets droniem, ko eksportēt.»

«Pēc mūsu domām, pat niecīgākais izgudrojums sākas ar garāžu. Tā ir pasaule, kur paslēpties no ikdienas raizēm, ļauties domu lidojumam un radīt kaut ko neierastu, ko vēlāk citi dēvēs par inovāciju,» stāsta K.Neiburga.

K.Neiburgas un A.Eglīša veidotā garāža pirms mobilo tehnoloģiju izstādes Barselonā jau pabijusi Venēcijas biennālē, bet pēc tam šo ideju mākslinieki realizējuši arī leģendārajā mūzikas un mākslas festivālā «Coachella Valley Music and Arts Festival» Amerikas Savienotajās Valstīs, Kalifornijā.

Foto: Publicitātes foto

LMT inovāciju garāžas stendā iepazīstina ar jaunākajiem risinājumiem 5G tīkla attīstībā, kā arī gudro pilsētu, bezpilota auto, civilās aizsardzības un citu tehnoloģiju jomā, kas top Latvijā. Izstādes apmeklētāji klātienē var arī tuvāk uzzināt par kiberpoligonu, kas ir unikāls risinājums mobilās drošības jomā un ar kura palīdzību tiks stiprināta mūsdienu kibertelpas drošība kā valstu, tā uzņēmumu līmenī. LMT izstrādātais risinājums jau izmantots un atzinīgi novērtēts NATO Cooperative Cyber Defence Centre of Exellence Cross Swords 2018 apmācībās.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu