C, 11.08.2022.

Rimšēvičs gatavs piedalīties ECB padomes sēdē, ja KNAB ļaus

lsm.lv
Rimšēvičs gatavs piedalīties ECB padomes sēdē, ja KNAB ļaus
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ierodas uz tikšanos ar Ministru prezidentu, lai apspriestu nodokļu politikas jautājumus
Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs ierodas uz tikšanos ar Ministru prezidentu, lai apspriestu nodokļu politikas jautājumus Foto: Edijs Pālens / LETA

Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs, kuru Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) tur aizdomās par kukuļa pieprasīšanu un kam liedzis pildīt amata pienākumus un izbraukt no valsts, tomēr gatavs piedalīties trešdien plānotajā Eiropas Centrālajā bankas ECB padomes sēdē.

Rimšēvičs LTV raidījumā «Viens pret vienu» sacīja, ka pēc KNAB piemērotā drošības līdzekļa viņš var atrasties Latvijas Bankas telpās un pildīt «pienākumus, kas ir mazāki, nekā pilni», piemēram, viņš nevar pieņemt lēmumus.

Rimšēvičs sacīja, ka var arī atrasties ECB padomē, bet viņam ar izmeklētāju jāsaskaņo izbraukšana no valsts. Viņš saka, ka gadījumā, ja KNAB atļaus, viņš var piedalīties ECB padomes sēdē Frankfurtē pie Mainas.

Portāls TVNET jau vēstīja, ka KNAB korupcijā aizdomās turētajam Latvijas Bankas prezidentam Ilmāram Rimšēvičam ir aizliedzis izbraukt no valsts un ieņemt bankas prezidenta amatu.

Latvijas Bankas amatpersonai ir piemēroti ar brīvības atņemšanu nesaistīti drošības līdzekļi - drošības nauda, noteiktas nodarbošanās aizliegums, aizliegums tuvoties noteiktām personām un aizliegums izbraukt no valsts, aģentūrai LETA pavēstīja KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

«Latvijas Bankas amatpersonai ar procesa virzītāja lēmumu noteikts ierobežojums veikt noteikta veida nodarbošanos jeb darbības, kas saistītas ar lēmumu pieņemšanas, kontroles un uzraudzības funkcijām Latvijas Bankā, tostarp ieņemt bankas prezidenta amatu,» norādīja Dūša.

Amatpersona par šādiem drošības līdzekļiem ir informēta, taču KNAB nekomentēs publiski izskanējušās dažādas interpretācijas par šo drošības līdzekļu izpildi, norādīja birojā.

Aģentūra LETA pārliecinājās, ka saskaņā ar Kriminālprocesa likumu, ja persona pārkāpj piemērotā drošības līdzekļa noteikumus vai nepilda savus procesuālos pienākumus, procesa virzītājs ir tiesīgs izvēlēties un piemērot citu vairāk ierobežojošu drošības līdzekli. Visierobežojošākais drošības līdzeklis ir apcietinājums.

Jau ziņots, ka aizdomās par kukuļņemšanu turētais Rimšēvičs nolēmis neatkāpties no amata.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu