Dūklavs: Medības nav izklaide, bet efektīvs vides apsaimniekošanas instruments

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs

FOTO: Zane Bitere/LETA

Mūsdienīgā sabiedrībā medības sen vairs nav izklaide, bet viens no vides apsaimniekošanas un daudzu savvaļas dzīvnieku sugu populācijas regulēšanas instruments, piedaloties konferencē «Medības 2018», piektdien sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs (ZZS).

«Ar medību palīdzību tiek regulētas un stabilā lielumā uzturētas medījamo dzīvnieku populācijas, veicināta ekoloģiskā stabilitāte un bioloģiskā daudzveidība. Medību saimniecība var efektīvi darboties tikai tad, ja tiek ievērotas vides un saimnieciskās intereses. Tāpēc medniekiem ir jāapzinās savs pienākums, loma dabā un sabiedrībā, kā arī jābūt pietiekami kvalificētiem un izglītotiem,» uzsvēra Dūklavs.

Zemkopības ministrijā (ZM) informēja, ka konferencē «Medības 2018» medību nozares eksperti diskutē par medību lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā, medību resursu administrēšanu, medību un tautsaimniecības nozaru mijiedarbību, pareizas finanšu uzskaites nozīmi medību saimniecībā, medniekiem izvirzāmajām kvalifikācijas un ētikas prasībām mūsdienās, kā arī mednieku, sabiedrības un dabas aizsardzības organizāciju sadarbību.

Jau ziņots, ka piektdien Rīgā notiek konference «Medības 2018», kuras laikā iecerēts runāt par medību lomu bioloģiskās daudzveidības saglabāšanā un medību resursu administrēšanu, kā arī citiem aktuāliem jautājumiem.

Konferenci rīko zvērinātu advokātu birojs «BDO Law» un finanšu konsultāciju birojs «BDO Latvia» sadarbībā ar medību nozares organizācijām.

Uz augšu