RDSD algu maksā diviem direktoriem; viens no tiem atrodas dīkstāvē

Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs

FOTO: Evija Trifanova/LETA

Juridiski neprecīzi atstādinot no darba Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoru Vitāliju Reinbahu, kopš augusta izveidojusies situācija, ka departamentam ir divi vadītāji, abi saņem algu, bet tikai viens strādā, svētdien vēstīja TV3 raidījums «Nekā personīga».

2016.gada augustā Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs (S) agrāk tik ieredzētajam Reinbaham izteica neuzticību, bet atlaist viņu nevarēja, jo tam pretī spurojās arodbiedrība, atgādina «Nekā personīga».

Kā norādīja raidījums, Ušakovs Reinbahu atstādināja nemākulīgi, jo rīkojumā rakstīts, ka Reinbahs neesot ievērojis veicamo remontdarbu termiņus un slikti organizējis darbu, taču juridisku pierādījumu vietā mērs atsaucies uz masu medijos rakstīto un rādīto. Reinbahs atlaišanu apstrīdēja tiesā un visas instances lēma viņam par labu. Reinbahs pa vidu gan arī izmantoja darbnespēju un bērna kopšanas atvaļinājumu, lai iespējami ilgi viņu nevarētu atbrīvot no darba pavisam. Pēc gada ilgas prombūtnes pagājušajā gada vasarā Reinbahs atgriezās darbā.

Reinbahs raidījumam pastāstīja, ka pirmajā dienā pēc atgriešanās darbā viņam atbilstoši Darba likumam noformēta dīkstāve. Līdz ar to viņš katru dienu nākot uz darbu, lai atbilstoši likumam būtu darba devēja pārziņā un viņam varētu dot uzdevumus. «Un es katru dienu nāku uz darbu un gaidu rīkojumus,» sacīja Reinbahs, atzīstot, ka pusgada laikā neviens uzdevums viņam nav dots.

Departamenta direktora pienākumu izpildītājs Emīls Jakrins skaidroja, ka viņam Reinbaham uzdevumi neesot jādod, jo departamenta direktors esot domes, nevis departamenta darbinieks. «Vienīgais, kas var ko mainīt šajā situācijā ir Rīgas domes vadība. Man nekādi rīkojumi viņam nav jādod, Viņš man nav nekāds darbinieks. Viņš ir Rīgas domes darbinieks. Viņš nav mans darbinieks,» sacīja Jakrins.

Reinbahs apstiprināja, ka 2500 eiro mēnešalgu turpina saņemt arī esot dīkstāvē.

Dīkstāve viņam radot ieslodzījuma efektu, tāpēc Reinbahs tiesas ceļā cer piedzīt morālo kompensāciju no domes.

Domes priekšsēdētājs Ušakovs situāciju saista ar nepilnībām Darba likumā. «Tai brīdī, kad viņam izteikts neuzticības teksts, viņš var pazust uz pusotru gadu, atbilstoši darba likumam, atgriežoties no atvaļinājuma, dienu pirms tam atkal paņemt slimības lapu. Es negribu iedziļināties sīkumos, jo mums paralēli notiek vēl divas tiesvedības, lai atbilstoši likumiem pabeigtu šo procesu, bet tas pēc būtības ir dramatiski, ko mēs redzam,» savu viedokli skaidroja domes priekšsēdētājs.

Uz augšu