Spītējot salam, trūcīgi ģērbta PETA aktīviste protestē Phjončhanā

Par spīti tam, ka 2018.gada Ziemas olimpisko spēļu norises vietā Phjončhanā valda apmēram -8 grādu sals, kāda dzīvnieku tiesību aktīviste tur apakšveļā sarīkojusi protestu pret kažokādām, vēsta aģentūra «Reuters». PETA aktīviste Ešlija Fruno žurnālistiem atzina, ka viņa esot nosalusi, taču tas esot nieks salīdzinājumā ar dzīvnieku ciešanām kažokzvēru audzētavās.

Fruno otrdien pozēja pie olimpiskajiem apļiem, turot rokās zīmi ar uzrakstu «Čempioni nevalkā kažokādas». Viņas vēstījums bija veltīts gan sportistiem, gan arī spēļu apmeklētājiem.

«Mēs nosodām vardarbību pret dzīvniekiem,» stāsta Fruno. «Tā kā šodien ir ļoti auksts, mudinām cilvēkus silti saģērbties, nevalkājot kažokādas.»

Fruno protestēja, ģērbusies gaišā apakšveļā un galvā uzlikusi zaķa austiņas. Viņa trūcīgajā ietērpā aukstumā pavadīja apmēram 15 minūtes, pozējot siltās jakās ģērbtiem fotogrāfiem un žurnālistiem.

PETA pārstāvji norāda, ka Ķīna esot pasaulē lielākais kažokādu ražotājs, taču kažokzvēru dzīve aizritot nežēlīgos apstākļos - šauros, pārpildītos būros un bez pienācīgas aprūpes.

Uz augšu